head

Chlorella- królowa detoksykantów

Chlorella- królowa detoksykantów
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Supergreens

 

Chlorella - to jednokomórkowa alga, która jest doskonałym detoksykantem, skutecznie usuwa z organizmu metale ciężkie. Organizm człowieka jest dniami i nocami zagrożony różnymi szkodliwymi substancjami, ale stosując i zdrowy tryb życia - możemy chronić swój organizm.

Wzmacnia układ odpornościowy

Chlorella, jest niezmiernie bogata w składniki mineralne, błonnik, witaminę B, C i E, ma najwyższą zawartość chlorofilu. Jest bogatym źródłem potasu, wapnia, fosforu, magnezu, żelaza i cynku.

Wspiera metabolizm

Ta jednokomórkowa słodkowodna alga  dzięki wysokiej zawartości błonnika roślinnego działa korzystnie na układ trawienny. Pomaga pozbyć się nagromadzonych złogów, wspomaga pracę jelit i  likwiduje zaparcia.

Wzmacnia układ krążenia

Chlorella stymuluje produkcję czerwonych i białych krwinek, pomaga rozszerzać tętnice, co przyczynia się do poprawy dotlenienia komórek.

Alkalizuje

Chlorella doskonale alkalizuje organizm, jej regularne spożywanie pomoże przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. Szczególnie polecana  podczas kuracji alkalizujących!

Detoksykuje

Oprócz tego, że wspomaga metabolizm,  przyczynia się do usuwania toksycznych substancji z organizmu. Chlorella to bardzo ważny komponent, który pomaga oczyścić wątrobę i cały organizm z nagromadzonych metali ciężkich. Chlorella za sprawą niezwykle wartościowych składników i bardzo wysokiej zawartości chlorofilu jest doskonałym detoksykantem. 

Regeneruje

Wysoka zawartość chlorofilu ułatwia leczenie różnych ran i wrzodów, pobudza regenerację komórek. Chlorella pomaga w stresie i w okresie napięcia emocjonalnego, jak również usuwa nieprzyjemny zapach z ust i przykry zapach ciała.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.