head

Buraki: nasza domowa apteka

Buraki: nasza domowa apteka
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Supergreens

Buraki są bogatym źródłem witamin A, B, C, wzmacniają odporność organizmu na choroby. Zawarta w nich cholina zmniejsza przewlekłe stany zapalne. Bogate są również w beta-karoten i kwas foliowy, który jest niezbędny w diecie kobiet ciężarnych. Głównym składnikiem buraków jest żelazo, które jest niezbędne przy transporcie tlenu do wszystkich komórek ciała oraz kobalt, który bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek. Ponadto flawonoidy zawarte w burakach działają leczniczo na różnego rodzaju wypryski. Buraki wspierają oczyszczanie jelit, a tym samym wpływają na wygląd naszej skóry. Jedząc buraki, leczymy włosy i skórę, oczy, ale również zęby.  Nie przez przypadek warzywo to należy do grupy określanej mianem super żywności.

Oczyszczają jelita

Buraki detoksykują organizm, szybko i skutecznie usuwają z jelit, pęcherzyka żółciowego i nerek  substancje toksyczne, ponadto doskonale oczyszczają wątrobę. Buraki w połączeniu z marchewką i ogórkiem doskonale rozbijają tłuszcz na mniejsze cząsteczki. Ponadto burak wykazuje dobroczynny wpływ w przypadkach nadmiernego spożycia alkoholu, zgagi, choroby refluksowej, ponieważ doskonale wypłukuje toksyny i oczyszcza organizm. Dzięki swoim  detoksykacyjnym i łagodnie przeczyszczającym właściwościom ich spożywanie zaleca się  osobom mającym problemy z pracą jelit – hemoroidy, zaparcia

Poprawiają wydajność

Sok z buraków może znacznie wpłynąć na poprawę kondycji fizycznej i umysłowej, poprawia natlenienie mięśni podczas ćwiczeń, a co za tym idzie wolniej się męczymy. Spożywanie buraków zwiększa tolerancję mięśni na wysiłek, w związku z tym są odpowiednie szczególnie dla sportowców. Ponadto sok z buraków poprawia krążenie krwi w mózgu, stymulując w ten sposób jego aktywność.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.