head

3 artykuły spożywcze, których na plaży należy unikać i ich zdrowe alternatywy

alkalizacja
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Supergreens

Jeśli nie chcemy spacerować po plaży z brzuchem jak balon, zrezygnujmy z poniższych 3 artykułów spożywczych!
Skoro już przygotowaliśmy się na sezon plażowy i czekamy nadejścia lata w idealnej formie, nie psujmy na plaży efektów naszej pracy! Oto 3 potrawy – wrogowie płaskiego brzucha i alkalizacji!

Coś do chrupania

Organizm człowieka potrzebuje soli, jednak jej nadmiar nie ma pozytywnego wpływu na nasze zdrowie: poza tym, że wiąże wodę, może również hamować wydalanie toksyn z organizmu. Chipsy i inne przekąski, zawierające morze soli, sztucznych dodatków i polepszaczy smaku, są nie tylko tuczące, ale także działają antagonistycznie w stosunku do alkalizacji, mogą więc powodować zakwaszenie organizmu. Zamiast tych przegryzek wybierzmy ekologiczne kulki z prosa, 1-2 garstki orzechów albo ogórek kiszony, doskonały sposób na alkalizację.

Słodka pokusa

Latem najpopularniejszą przekąską są lody, które jednak ze względu na wysoką zawartość cukru łatwo powodują wzdęcia i mogą być jedną z przyczyn zakwaszenia organizmu. Jeśli nie chcemy rezygnować ze słodkich przyjemności, ale płaski brzuch i alkalizacja nie są dla nas marginesowymi kwestiami, przygotujmy w domu własne lody, które zabierzemy na plażę w torbie termoizolacyjnej: rozgniatamy 2 banany, mieszamy z pokrojonym w kostkę ananasem bez cukru, rozkładamy do dwóch pustych kubeczków po jogurtach, wkładamy do każdego po jednym patyczku, zamrażamy i nasze własne, alkalizujące przysmaki gotowe!

Napoje gazowane

Napoje gazowane szkodliwe są nie tylko na plaży – spożycie ich nigdy nie jest wskazane! Mogą zawierać dużą ilość cukru, sztucznych barwników i polepszaczy smaku, których nasz organizm nie jest w stanie rozłożyć: powodują nie tylko wzdęcia, są również silnie zakwaszające.  Pozbawiony alkalizacji, zakwaszony organizm może być kolebką wielu chorób, takich jak na przykład zaburzenia trawienia schorzenia stawów albo problemy dermatologiczne. Najlepiej samodzielnie przygotować napój, który zabierzemy ze sobą na plażę: wkładamy trochę imbiru i sok z wyciśniętej połówki cytryny do 2 litrów niegazowanej wody mineralnej, schładzamy i gotowe! Mamy własny i zdrowy napój orzeźwiający.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.