head

Superżywność: lekarstwo dla naszego organizmu

Superżywność: lekarstwo dla naszego organizmu
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: super żywność
 

Bez względu na to, z jakimi dolegliwościami się zmagamy czy chodzi o zwykły ból  głowy,  czy jesteśmy przeziębieni i nie czujemy zapachu ani smaku, lub mamy problemy trawienne typu: wzdęcia , refluks  lub zaparcia, które powodują dyskomfort w codziennym życiu, wszystko to wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Często doceniamy zdrowie dopiero wtedy, gdy zachorujemy. Dlatego więc powinniśmy o nie dbać, najlepiej jak potrafimy.

Zagrożenia ze strony przemysłu spożywczego

Wśród chorób cywilizacyjnych, które w dzisiejszych czasach dotykają ludzi, najbardziej rozpowszechnione jest zakwaszenie organizmu: problemy ze stawami oraz problemy z jelitami . Choroby te pojawią się bardzo szybko, jeśli będziemy dalej spożywać przetworzone produkty nafaszerowane toksycznymi substancjami.
Doskonale wyglądające produkty, do których kupienia zachęcają nas reklamy, nie mają nic wspólnego ze zdrową superżywnością. Rafinowany cukier, tłuszcze trans, żywność wzbogacona wieloma sztucznymi dodatkami, przyczyniają się do tego, że w naszych organizmach gromadzą się toksyny, które mogą stać się przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości.

Prawdziwa superżywność

 Spożywając prawdziwą superżywność, pozbędziesz się jakichkolwiek problemów w tym również trawiennych. Superżywność to pożywienie, które ma wysoką wartość odżywczą i doskonale reguluje procesy fizjologiczne organizmu.  Nazwa superżywność nie jest niczym nowym, ale ostatnio zwracamy na nią dużo większą uwagę. Superżywność zawiera mnóstwo antyoksydantów  i jest bogata w witaminy, minerały i naturalne składniki wspierające i aktywujące procesy samouzdrowienia naszego ciała. Do superżywności zaliczamy m.in. brokuły, ostatnio bardzo popularne nasiona chia, buraki, szpinak, marchew i daktyle. Lista produktów, zaliczanych do superżywności jest bardzo długa, więc nie będziemy ich tutaj wszystkich wymieniać. Jeśli chcesz żyć zdrowo, ale nie masz możliwości jedzenia tylko zdrowych produktów warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety, z których już 1-2 łyżki pokryją dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.