head

Superżywność, która zwalcza depresję

Superżywność, która zwalcza depresję
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: super żywność

 

Nie masz nastroju, wciąż jesteś zmęczony, nic Cię nie cieszy? Tego typu objawy mogą bardzo przypominać depresję. Oto 3 produkty z grupy superżywności, które wpływają korzystnie na poprawę nastroju!

Zdrowe odżywianie  jest najlepszym sposobem na pokonanie problemów zdrowotnych, co więcej wpływa korzystnie na poprawę nastroju.

Dynia

Dynia to doskonałe warzywo okresu jesiennego i zimowego. Oprócz tego, że jest pyszna, pomoże utrzymać dobre samopoczucie na długie godziny. Dynia zmniejsza stan zapalny, jest bogatym źródłem wielu witamin, głównie beta-karotenu, witaminy  A, C i witaminy z grupy B, chroni zdrowie oczu, a także jest skuteczna w przypadku zapalenia pęcherza moczowego. Warzywo to zawiera przeciwutleniaczedetoksykuje organizm, wspomaga pracę wątroby, oczyszcza krew i wątrobę. Co ważne włączając dynię do codziennej diety, dostarczymy swojemu organizmowi niezbędną dawkę składników mineralnych, przede wszystkim wapnia, cynku, potasu, żelaza i magnezu. Ponadto przyspiesza proces przemiany materii i wspomaga odchudzanie, poprawia pracę serca i strukturę kości.

Owoc granatu

Ciemnoczerwony owoc granatu z wysoką zawartością przeciwutleniaczy doskonale wspomaga trawienie, przyspiesza spalanie tłuszczu i podobnie jak dynia poprawia nastrój i odpręża. Owoc granatu  zawiera mnóstwo witamin m.in. witaminę C i K, które obniżają poziom cholesterolu we krwi, wpływają korzystnie na pracę serca i układu krążenia. Do innych właściwości tego owocu należy to, że wzmacnia kości i mięśnie, łagodzi stany zapalne, a także przeciwdziała rozwojowi nowotworów.

Mandarynki

Ten mały owoc z miękką pomarańczową skórką poprawia nastrój już samym zapachem, a wraz z pomarańczami należą do najpopularniejszych owoców zimowych. Mandarynki  są skarbnicą witaminy B, A i witaminy C , kwasu foliowego, magnezu, potasu i wapnia skutecznie zwalczają depresję, ułatwiają spalanie tłuszczu i pobudzają trawienie. Mandarynki są silnie zasadotwórcze, pomagają złagodzić zakwaszenie organizmu. Zawarte w tych owocach kwasy organiczne  poprawiają trawienie i oczyszczają organizm z toksyn.

Nasiona Chia

Należące do grupy superżywności nasionka Chia pochodzą z Ameryki Południowej, obecnie są niezwykle popularne niemal  na całym świecie. Warto włączyć je do codziennej diety przede wszystkim ze względu na wysoką zawartość błonnika, pełnowartościowego białka, antyoksydantów, potasu, fosforu i kojącego nerwy magnezu. Ponadto nasiona chia są skarbnicą cennych kwasów omega 3, znanych z dobroczynnego wpływu na serce, układ krążenia i przydatnych  w leczeniu zaburzeń psychicznych i neurologicznych.

Źródło:

https://www.webmd.com/diet/features/superfoods-everyone-needs#1

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.