head

Sok z trawy pszenicznej: nie jest to panaceum, ale środek o cudownym działaniu!

Właściwości lecznicze soku z trawy pszenicznej są godne uwagi
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: super żywność

Sok z trawy pszenicznej jest wspaniałym źródłem witamin i substancji mineralnych, w którym substancje czynne trawy pszenicznej są obecne w skoncentrowanej postaci. Oprócz tego, że zwiększa poziom energii w organizmie, wzmacnia układ odpornościowy, to jeszcze chroni przed substancjami rakotwórczymi. Ten zielony napój jest skuteczny zarówno wtedy, kiedy go spożywamy jak i wtedy, kiedy stosujemy go zewnętrznie.  

Już jedna szklanka bogatego w enzymy i białka soku z trawy pszenicznej wystarczy, aby zabezpieczyć organizmowi ochronę przed chorobami i zmęczeniem, zlikwidować zaburzenia trawienne, a co więcej znajdująca się w niej lipaza (enzym rozbijający tłuszcze) wspomaga również odchudzanie. A ponadto ten napój ma działanie wzmacniające, dlatego wspiera rekonwalescencję chorych.

Co zawiera sok z trawy pszenicznej?

Ponieważ w trawie pszenicznej  jest niestrawna celuloza, jeśli zjedlibyśmy ją, nie otrzymalibyśmy wartościowych substancji czynnych, które znajdują się tylko w wyciśniętym soku. Zawartość substancji odżywczych w świeżej trawie pszenicznej wyróżnia się, w dużych ilościach zawiera witaminy i substancje mineralne. Trawa jest bogata w antyoksydanty, witaminę A, C, E i B, cynk, magnez, miedź, żelazo i aminokwasy. Ten zielony napój zawiera prawie dwadzieścia rodzajów aminokwasów, oprócz tego enzymy i chlorofil. Spożywając sok z trawy pszenicznej osoby będące na diecie wegańskiej również mogą zapobiec lub zlikwidować niedobory witaminy B powstające w ich organizmie.  

Działanie soku z trawy pszenicznej

Ponieważ chlorofil znajdujący się w soku z trawy pszenicznej spełnia rolę aktywnego nosiciela tlenu  i stymuluje produkcję czerwonych ciałek, krew wzbogacona w tlen przyczynia się do przyspieszenia procesów oczyszczających w organizmie. Dobroczynnie wpływa na ciśnienie krwi i układ nerwowy, ma dobry wpływ na bezsenność, nerwowość i zmęczenie, natomiast jako delikatny środek przeczyszczający działa przeciwko zaparciom. Sok z trawy pszenicznej w dużej mierze pomaga przy przeprowadzeniu skutecznej detoksykacji: dzięki jego składnikom oczyszcza krew, wątrobę, żółć, jelito grube, układ moczowy, jak również płuca uwalnia ze szkodliwych substancji. I jeśli to wszystko nie byłoby wystarczającym uzasadnieniem w celu jego spożywania, sok z trawy pszenicznej można również stosować zewnętrznie. Zamoczona w niej wata przyłożona na skórę łagodzi uczucie swędzenia spowodowane ukąszeniem owadów, oczyszcza skórę z trądzikiem, przyspiesza leczenie egzemy. Ukryte w napoju antyoksydanty walczą ze szkodliwym działaniem  wolnych rodników, tak więc chroni nas przed chorobami, stanami zapalnymi oraz przed przedwczesnym starzeniem i rakiem.   

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.