head

Korzeń maca: odgoni zmęczenie i wprawi w lepszy nastrój

Korzeń maca: odgoni zmęczenie i wprawi w lepszy nastrój
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: super żywność

Wymień swoją kawę!

Nim sięgniesz po następną filiżankę kawy, ewentualnie przygotowujesz się do spożycia nowego napoju energetyzującego, przemyśl do końca, jak bardzo szkodzisz swojemu zdrowiu poprzez spożywanie zbyt dużej ilości kofeiny! Kofeina zwiększa ryzyko powstania wysokiego ciśnienia, nosi w sobie niebezpieczeństwo uszkodzenia serca i osteoporozy, a co więcej, może spowodować również wrzody żołądka. W przeciwieństwie do niej korzeń maca nie zawiera kofeiny, ani też szkodliwych dodatków ukrytych w napojach energetyzujących, a ponadto jest wyróżniającą się, chroniącą zdrowie superżywnością.

Dlaczego jest taki skuteczny?

Energetyzujące białka, mikroelementy i witaminy z korzenia maca natychmiast uzupełniają nasze braki, a ponadto jest nadzwyczaj bogaty w witaminę C, B2, B3, B6, białka, flawonoidy, sterole, aminokwasy i błonnik. Obfituje w miedź, żelazo, potas, cynk, wapń, mangan. Ponieważ mnóstwo antyoksydantów kryje w sobie witaminę C i jak wspominaliśmy jest bogaty we flawonoidy, jest w stanie kompensować wpływ szkodliwych wolnych rodników, w ten sposób chroni przed stanami zapalnymi, chorobami serca i układu krążenia oraz rakiem. Ponadto, ponieważ korzeń maca ma działanie energetyzujące, skutecznie wzmacnia układ odpornościowy, chroni przed bakteriami, wirusami i grzybami, w istocie jest naturalnym antybiotykiem bez skutków ubocznych.

Podnosi poziom energii w organizmie

Spożywanie korzenia maca proponowane jest nie tylko tym osobom, które są stale zmęczone, przepracowane, czują się ospale, ale również dla tych osób, które uprawiają sport wyczynowo, ewentualnie wykonują ciężką pracę fizyczną lub umysłową. Białko rośliny w dużym stopniu zwiększa wydajność, dzięki zawartości wapnia wzmacnia kości, współpracuje przy zapobieganiu przed osteoporozą. Z działania energetyzującego korzenia maca mogą skorzystać również kobiety cierpiące na menopauzę, im nie tylko pomaga w ten sposób, że odgania depresję związaną ze zmianami hormonalnymi, ale również w ten sposób, że zmniejsza pocenie się i uderzenia gorąca, a ponadto dzięki substancjom odżywczym pomaga w utrzymaniu młodej skóry. 

źródło:

https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/health-benefits-of-maca.html

http://nutritiondata.self.com/facts/custom/2193874/0

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2928177/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3184420/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3856628/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19781622

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.