head

5 skutecznych ziół na pasożyty

Zioła na pasożyty
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy

Google+
Temat: Robaki i pasożyty

Wahania nastroju, rozdrażnienie, ciągłe uczucie zmęczenia, biegunka? Oto rośliny lecznicze, które są najbardziej skuteczne w walce z pasożytami!

Odżywiasz się zdrowo, jesz witaminy, a mimo to czujesz się źle? Przyczyną może być infekcja pasożytnicza: uporczywe zmęczenie, zaburzenia trawienia, drażliwość i problemy skórne mogą sygnalizować obecność pasożytów. Pasożyty pobierają od gospodarza niezbędne składniki pokarmowe, witaminy, sole mineralne i wodę, tak więc organizm, aby mógł funkcjonować prawidłowo, potrzebuje ich coraz więcej, ale rezultatem będą tylko puste kalorie. Pasożyty trafiają do człowieka wraz z jedzeniem, ich źródłem mogą być niedokładnie umyte warzywa lub owoce, niekontrolowane wyroby mięsne, jak również zwierzęta domowe.

Jak można pozbyć się pasożytów?

Najlepszym sposobem na pozbycie się pasożytów jest bardzo dokładne mycie rąk z użyciem mydła i ciepłej wody. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu jedzenia, przede wszystkim myciu warzyw i owoców. Pasożytów żerujących w  organizmie można łatwo się pozbyć, stosując specjalne zioła oraz przeprowadzając kurację oczyszczającą.

Najlepszym sposobem na pozbycie się pasożytów z organizmu jest unikanie cukru, węglowodanów lub ograniczenie ich spożywania do minimum. Ważne jest również regularne przeprowadzanie kuracji oczyszczającej  jelita, ponieważ w zdrowym układzie pokarmowym pasożyty nie mają szans na przeżycie.

Rośliny lecznicze na pasożyty

Ekstrakt z pestek grejpfruta oprócz tego, że jest naturalnym antybiotykiem, chroniącym florę jelitową, może być również niezmiernie skutecznym środkiem przeciwko pasożytom. Kiszone pokarmy, takie jak kapusta kiszona, kombucha, czyli grzyb herbaciany  oraz ocet jabłkowy, dzięki bakteriom kwasu mlekowego przyczyniają się do zachowania równowagi flory jelitowej. Oczyszczający imbir, olej kokosowy wzmacniający układ odpornościowy, suplementy probiotyczne, spożywanie codziennie jednego ząbka surowego czosnku, który doskonale oczyszcza krew i jednej cebuli również przyczyni się do usuwania pasożytów!

Doskonałym rozwiązaniem w walce z pasożytami może  być również  olejek eteryczny z oregano lub goździków. Wystarczy  dodać do szklanki wody  2-3 krople tych olejków, do tego wycisnąć sok z cytryny, zamieszać i powoli wypić! Kolejne skuteczne przyprawy przeciw pasożytom to: anyż, oman wielki, olcha, orzech czarny, jałowiec pospolity, działająca dezynfekcyjnie goryczka oraz wyciąg z liści papai.

Źródło:

 

https://www.huffingtonpost.com/leo-galland-md/intestinal-parasites_b_804516.html

 

 

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.