head

Pasożyty żyją w nas- 3 zioła przeciw pasożytom

Pasożyty
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy

Google+
Temat: Robaki i pasożyty

 

Zakażenie pasożytami dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych może powodować szereg nieprzyjemnych objawów przypominających depresję m.in. zmęczenie, wzdęcia, bóle brzucha, problemy skórne, biegunkę, zaparcia, nudności, ale świadomy, ukierunkowany styl życia oraz sposób odżywiania może w znacznym stopniu zapobiec infekcji pasożytniczej. Pasożyty jelitowe przynajmniej jeden cykl swojego życia, przeżywają w żołądku i jelitach gospodarza. To problem, który może dotyczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpośrednie zakażenie pasożytami z zanieczyszczonej wody lub żywności, czy też z trujących substancji wydzielanych przez pasożyty żyjące w organizmie, objawy mówią same za siebie. Według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, do najczęstszych pasożytów jelitowych należy glista ludzka, tasiemiec, owsiki, włosogłówka. Warto wiedzieć, że zmiana stylu życia i codziennej diety może znacznie pomóc pozbyć się pasożytów z organizmu.

Istnieje wiele ziół i przypraw, które wykazują działanie przeciwpasożytnicze. Oto niektóre z nich:

Czosnek

Na temat korzystnych właściwości czosnku można  pisać w nieskończoność, doskonale wzmacnia układ odpornościowy, dezynfekuje, poprawia przemianę materii i oczyszcza krew, co więcej jest on bardzo mocną bronią w walce z pasożytami układu pokarmowego. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Marylandzie ta niezwykle popularna roślina  może skutecznie zapobiegać infekcjom pasożytniczym, dlatego zaleca się spożywanie 2-4 gramów świeżego czosnku dziennie. Zgodnie z artykułem z Trends of Parasitology niezmiernie skuteczny w zwalczaniu pasożytów jest również olej czosnkowy. Warto wiedzieć, że czasami może dochodzić do niepożądanych interakcji czosnku z niektórymi lekami, zanim więc zdecydujesz się na jego regularne spożywanie, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Kurkuma

Kurkuma jest znaną przyprawą szczególnie w kuchni indyjskiej, charakteryzuje się  wysoką zawartością silnych przeciwutleniaczy, a jednocześnie jest najlepszym naturalnym środkiem zapobiegającym infekcjom pasożytniczym. Spożywanie tej przyprawy o świeżym żółtym kolorze może zmniejszyć częstość występowania chorób spowodowanych przez pasożyty i robaki jelitowe. Badania laboratoryjne udowodniły, że kurkuma neutralizuje toksyny, zabija pasożyty, a jednocześnie regeneruje organizm.

Imbir

Imbir  podobnie jak czosnek jest nie tylko charakterystyczną w smaku przyprawą, ale także doskonałym, naturalnym "dopingiem" dla układu immunologicznego. Ponadto znakomicie dezynfekuje, działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo. Spożywany regularnie pomaga w stymulowaniu metabolizmu i zachowaniu zdrowia całego układu pokarmowego, co więcej może być skuteczny w zwalczaniu pasożytów.

Uniwersytet w  Marylandzie  zaleca w ramach profilaktyki przeciwgrzybiczej  ograniczać spożywanie mięsa wieprzowego i włączyć do diety jak najwięcej ryb, tofu, jak również produktów z wysoką zawartością  antyoksydantów i witaminy C. Ponadto należy spożywać dużo owoców cytrusowych, pomidory, paprykę, truskawki, brokuły, jagody, figi, czereśnie, marchew, buraki i szpinak, ponieważ wpływają korzystnie na zdrowie układu pokarmowego i pomagają zapobiegać infekcjom pasożytniczym.

Źródła:

http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/parasites-diseases-infections-directory

http://www.livestrong.com/article/481321-what-foods-or-spices-prevent-intestinal-parasites-and-worms/

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.