head

Chcesz się pozbyć pasożytów? Pomoże oczyszczenie jelita grubego!

Walka z pasożytami ǀ skuteczne oczyszczanie jelit
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy

Google+
Temat: Robaki i pasożyty

Wciąż jest rozdrażniony i zmęczony, cierpisz na problemy z trawieniem lub  bez  uchwytnej przyczyny chudniesz? Bardzo możliwe, że w Twoim organizmie żerują pasożyty. Chcąc się ich pozbyć, warto przeprowadzić kurację oczyszczającą, która może przynieść mnóstwo długotrwałych korzyści dla zdrowia.

Czy wiedziałeś/aś, że pasożyty mogą żerować w organizmie ludzkim nawet kilka lat? Bardzo często to właśnie one są przyczyną wielu dolegliwości, niekoniecznie bezpośrednio kojarzących się z nimi. Najczęstszymi objawami infekcji pasożytniczej mogą być np. nawracające biegunki, które są szczególnie niebezpieczne, ponieważ wówczas wydalane są  z organizmu niezbędne dla naszego zdrowia - minerały i witaminy. Ponadto pasożyty znajdujące się w jelicie grubym żywią się witaminami, hormonami, substancjami mineralnymi i żelazem, wytwarzając jednocześnie toksyny zatruwające człowieka. Toksyny zalegające w naszym ciele wpływają niekorzystnie na nasz układ nerwowy, jesteśmy podrażnieni, zmęczeni, mamy problemy z koncentracją, jesteśmy bardziej podatni na depresję, jednocześnie mogą pojawiać się napady paniki.

 Jak można się ich pozbyć?

Doskonałą pożywką dla pasożytów jest dieta bogata w węglowodany, warto więc na jakiś czas ograniczyć do minimum spożywanie produktów z białej mąki, cukru i przetworów mięsnych. Jednym z naturalnych sposobów na pozbycie się pasożytów jest czosnek  lub np. imbir, jednak nie zawsze się sprawdzają. Chcąc skutecznie pozbyć się pasożytów, należy przeprowadzić dokładne oczyszczenie jelit. Najczęściej występującymi pasożytami, zagrażającymi naszemu zdrowiu są: owsik, glista ludzka i tasiemiec, który może osiągnąć długość nawet kilku metrów. Larwy przenikają przez ścianki jelita do krwiobiegu i zaczynają rozprzestrzeniać się po całym ciele, lokują się w płucach, stawach, mięśniach, skórze i mózgu.

Lepiej późno niż wcale

Oczyszczanie jelita grubego większość kojarzy sobie z nieprzyjemną  lewatywą lub tabletkami przeczyszczającymi, ale metody te nie należą do  najzdrowszych rozwiązań problemu! Sięgnijmy raczej po bardzo skuteczny błonnik psyllium (nasiona babki płesznik) oraz nasionka chia, ponieważ zawierają mnóstwo rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie błonnika.

Błonnik nierozpuszczalny w wodzie wiąże toksyny i dosłownie wypłukuje je z jelita, zwiększa masę stolca, poprawiając pracę jelit, zwiększa ilość wypróżnień. Błonnik rozpuszczalny w wodzie również  skutecznie pomaga w oczyszczeniu organizmu. Na uwagę zasługuje fakt, że działa w organizmie jak prebiotyki, czyli jest pożywieniem dla dobrych bakterii, które są, jak wiadomo podstawowym składnikiem budulcowym flory jelitowej. Ponadto mikroorganizmy te wytwarzają enzymy trawienne, które mogą radykalnie poprawić trawienie i wchłanianie składników odżywczych- przyspieszając jednocześnie metabolizm.

Co się stanie z pasożytami?

Kuracja oczyszczająca pomaga usunąć pasożyty i substancje toksyczne z organizmu. Pozbycie się pasożytów gwarantuje prawidłowe trawienie, przestaną nam dolegać zaparcia i biegunki. Poprzez kurację oczyszczającą poprawi się również nasz ogólny stan psychiczny, poczujemy napływ energii, pozbędziemy się wzdęć, bólu brzucha, depresji. Kolejnym pozytywnym efektem oczyszczania jest również zdrowa skóra, wzmocniony układ odpornościowy oraz poprawa pamięci i koncentracji.

 Skuteczny sposób na pozbycie się pasożytów

W łagodniejszych przypadkach mogą pomóc i rośliny lecznicze o działaniu antypasożytniczym. Działanie silnie dezynfekujące  i aktywizujące na przewód pokarmowy posiada np. goryczka żółta, którą możemy stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.  Niezwykle pomocne w zwalczaniu pasożytów są również anyż,  chrzan, nasiona grejpfruta, Pau d'Arco, papaja, oman wielki, kurkuma, jak również liście orzecha włoskiego.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.