head

Pasożyty: niebezpieczni lokatorzy naszych jelit

 Pasożyty: niebezpieczni lokatorzy naszych jelit
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Robaki i pasożyty

Pasożyty to małe potwory, które czają się na nas wszędzie, nosi je w sobie i karmi niemal każdy z nas. Ich obecność w naszym organizmie  wywołuje np.biegunki, wzdęcia  i mnóstwo innych nieprzyjemnych dolegliwości.

W jaki sposób dostaną sią do naszego organizmu?

Pasożytami możemy zarazić się wszędzie i w bardzo łatwy sposób, np.:  pijąc zanieczyszczoną, nieprzegotowaną wodę, jedząc źle umyte owoce i warzywa, nieodpowiednio sporządzone mięso, wdychając kurz domowy, w którym znajdują się jaja pasożytów. Dużym zagrożeniem są np. piaskownice, w których bawią się nasze dzieci, ponieważ  znajduje się w nich ogromna masa pasożytów, bakterii i zarodników grzybów.

Czy pasożyty są odpowiedzialne za biegunki?

Pasożyty mogą żerować w organizmie człowieka latami  i powodować mnóstwo trudnych do wyleczenia dolegliwości, skutki ich działania kojarzone są często  ze zwykłymi problemami  żołądkowymi. Jednym z głównych objawów, który jest związany z obecnością pasożytów w organizmie są częste  biegunki podczas, których organizm traci oprócz cennych minerałów również witaminy A, D, E i K. Witaminy te są niezmiernie ważne szczególnie w okresie rozwoju organizmu.

Co powinniśmy zrobić?

Wykrycie pasożytów nie jest łatwym zadaniem, zakażenie można rozpoznać po 1-2 tygodniach. Rozmnażaniu się pasożytów sprzyja nieodpowiednia dieta, należy wykluczyć przede wszystkim produkty bogate w cukier, powinniśmy ograniczyć spożywanie przetworzonych węglowodanów wyrobów cukierniczych, makaronu oraz chleba. Na szczęście ograniczenie szkodliwych węglowodanów w diecie nie jest trudne. Wystarczy przerzucić się na produkty pełnoziarniste, oprócz tego niezwykle skuteczny , stosowany przez nasze babcie jest również czosnek lub sok z kiszonej kapusty. Sposobów walki z pasożytami jest sporo. Na pewno każdą kurację warto skonsultować z lekarzem, najlepsze  rezultaty przynoszą naturalne kuracje przeciwpasożytnicze.

 

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.