head

Trzy rady: jak zapobiegać wzdęciom

Trzy rady: jak zapobiegać wzdęciom
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Problemy z jelitami

Dla większości z nas płaski brzuch jest niezmiernie ważny, w związku z tym powinniśmy zadbać szczególnie o dietę i zdrowy styl życia, ponieważ to właśnie te czynniki w znacznym stopniu są odpowiedzialne za wzdęcia, które mogą być bardzo nieprzyjemne! Organizm poprzez częste wzdęcia brzucha daje nam wyraźny sygnał, że nasz układ pokarmowy nie działa prawidłowo, a faktem jest, że nie możemy tego lekceważyć, ponieważ  wzdęcia oprócz tego, że są uciążliwe i obniżają jakość życia  mogą prowadzić do poważnych powikłań.

Mamy skłonność do uciekania się do leków eliminujących gazy i wzdęcia. Powinniśmy pamiętać, że leczenie objawów nigdy nie jest rozwiązaniem, co więcej, leki te mogą uszkodzić ścianę jelita. Zamiast ciągłego stosowania leków należy zdecydować sią na inne prostsze rozwiązanie jak  np. regularna detoksykacja organizmu, ale jeśli już wzdęcia są  nie do zniesienia jeszcze przed rozpoczęciem kuracji, polecamy 3 sposoby na złagodzenie tych dolegliwości.

Pij wodę z sokiem cytrynowym

Oprócz tego, że dostarczy Twojemu organizmowi naturalną witaminę C, przyspieszy metabolizm i ma korzystny wpływ na proces detoksykacji organizmu.

Jedz imbir

Do szklanki z niegazowaną wodą dodaj łyżeczkę startego imbiru, wypij zaraz po jedzeniu, w ten sposób szybko pozbędziesz się wzdęć i innych dolegliwości jelitowych.

Przyprawiaj  koprem włoskim(fenkułem)

Szybko pozwoli Ci odzyskać uczucie lekkości oraz płaski brzuch. Koper włoski jest niezwykle pomocny przy kolkach i wzdęciach, ponadto doskonale poprawia perystaltyką jelit.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.