head

Jak chronić swój żołądek!

Jak chronić swój żołądek!
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Problemy z jelitami

Jeśli zorientujesz się, że trochę przesadziłeś z jedzeniem, walczysz ze wzdęciami lub zaparciami  to chyba najwyższy czas, by przeanalizować swoje nawyki żywieniowe i pomyśleć co można w nich zmienić! Nie ma takiej osoby, która by od czasu do czasu  nie miała problemów z trawieniem,   należy więc wiedzieć, że niepokojące objawy można łatwo załagodzić lub całkowicie pozbyć się problemów  zmieniając dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Skupmy się tylko na jedzeniu!

Za każdym razem, gdy mamy spożywać jakiś posiłek poświęćmy temu wystarczająco dużo czasu, zapomnijmy o telefonowaniu, czytaniu, oglądaniu telewizora podczas jedzenia. Jeśli koncentrujemy się tylko na spożywaniu posiłku, wówczas bardziej intensywnie czujemy jego smak, należy również pamiętać, że dobrze pogryziony pokarm trawi szybciej i lepiej, zapobiegając w ten sposób przejadaniu się i bólom żołądka.

Jedz prawidłowo!

Jedz 5-6 razy dziennie. Jedząc często małe porcje, czujesz się nasycony cały dzień, ale ogólnie spożywasz mniej kalorii, nie obciążając zbędnie żołądka. W ten sposób możemy ustabilizować poziom cukru we krwi, co jest szczególnie ważne w przypadku zespołu jelita drażliwegoNależy zwracać uwagę nie tylko na  ilość spożytego pokarmu, ale także jego temperaturę, jedzenie nie powinno być  zimne ani za gorące, najlepiej w temperaturze pokojowej.

Sporządź czarną listę!

Nadmiar soli, ostrych przypraw lub tłustych dań znacznie obciąża układ trawienny. Należy zachować ostrożność również w przypadku  octu i musztardy, ponieważ produkują nadmiar kwasu żołądkowego i powodują zgagę. Unikaj pieczywa, makaronów i wszystkich wypieków z białej mąki. Do napojów, które mogą powodować problemy jelitowe i których powinno się unikać, należy kawa, napoje gazowane, ponieważ mogą powodować wzdęcia.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.