head

3 mity na temat trawienia

3 mity na temat trawienia
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Problemy z jelitami

Mit 1:  bóle brzucha -objawem celiakii.

Biegunkabóle brzucha, wzdęcia i nadmierne gazy mogą wskazywać na celiakię, czyli nietolerancję glutenu, niestety wiele osób nie zwraca na to zbytniej uwagi. Celiakia u każdego może przebiegać inaczej,  daje o sobie znać bólami brzucha, zaburzonym rytmem wypróżniania, wzdęciami problemami skórnymi lub brakiem miesiączki, Nie powinno się lekceważyć tych objawów, tylko skierować się do specjalisty, w celu postawienia właściwej diagnozy.  Ponadto należy pamiętać, że wiele różnego rodzaju dolegliwości trawiennych  może złagodzić kuracja detoksykacyjna.

Mit 2: przyczyną wzdęć jest spożywanie roślin strączkowych.

Powszechnie wiadomo, że spożycie roślin strączkowych powoduje, powstawanie gazów jelitowych, ale nie tylko one powodują tego typu problemy. Przyczyną wzdęć mogą być również warzywa kapustne jak np. brokuły, kalafior lub kapustaDo produktów powodujących gazy należą również  rzodkiewka, czosnek lub cebula. Dostosowanie zdrowej diety do codziennego trybu życia jest coraz trudniejsze, ponieważ nawet niektóre produkty mleczne ze względu na zawartość ciężkostrawnej laktozy prowadzą do nadmiernej produkcji gazów. Tak więc nie tylko rośliny strączkowe mogą stanowić przyczynę powstawania wzdęć.

Mit 3: Ostre potrawy powodują wrzody.

 Pikantne jedzenie nie powinno być wskazywane, jako przyczyna wrzodów żołądkowych. Jeśli jednak cierpisz już na wrzody żołądka, powinieneś unikać pikantnego jedzenia, aczkolwiek za powstawanie tej choroby odpowiedzialne są przede wszystkim różne analgetyki i leki przeciwzapalne, które drażnią śluzówkę żołądka oraz bakteria Helicobacter pylori. Jeśli często odczuwasz problemy trawienne typu: wzdęcia, biegunka lub zaparcia powinieneś udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań, ale możesz pomóc sobie również sam, przeprowadzając  kurację detoksykacyjną!

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.