head

Oliwa z oliwek w walce z egzemą

Oliwa z oliwek w walce z egzemą
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Problemy trawienne

 Egzema to powierzchniowy, ale często bardzo nieprzyjemny stan zapalny skóry. Egzema jest wynikiem działania kilku czynników ryzyka, zarówno  skłonności dziedziczne, jak również alergie lub podrażnienie skóry. Bez względu na rodzaj egzemy (atopowa, kontaktowa, alergiczna, łojotokowa lub drażniąca), zaczerwienienia, pęcherze, swędzącą  wysuszoną skórę można skutecznie leczyć nacierając oliwą z oliwek extra virgin, która znana i stosowana jest już od stuleci. Oliwa z oliwek doskonale odżywia i nawilża skórę, pod wpływem zawartych antyoksydantów skutecznie zwalcza różne stany zapalne.  Wyjątkowo nawilża i zmiękcza naskórek oraz wspiera odnowę uszkodzonej tkanki skórnej, ponadto zawarta w niej cenna witamina E spowalnia proces starzenia się komórek. Oliwa z oliwek stanowi doskonałą ochronę dla skóry, jest naturalnym filtrem UV, zabezpiecza skórę przed szkodliwym opalaniem.

 Zapobiega powstawaniu plam na skórze

 Niestety, zdarza się, że w miejscu gdzie była egzema (tak jak w przypadku rozdrapanej krosty) pozostają brązowe plamy. Oliwa z oliwek doskonale redukuje ciemne plamy i przebarwienia. Wpływa kojąco na skórę podrażnioną, a także likwiduje szorstkość skóry. Dla osób z suchą skórą oliwa może być doskonałym balsamem nawilżającym.

 

Dlaczego oliwa dziewicza?

Oliwa dziewicza extra virgin jest niezmiernie bogata w witaminy i minerały. Aby oliwa mogła mieć status extra virgin oliwki muszą być przetworzone w ciągu jednego dnia od zerwania. Uzyskiwana jest  z pierwszego tłoczenia oliwek, wyłącznie za pomocą procesów mechanicznych-wyciskanie na zimno. Jest to stuprocentowy sok z oliwek, który zachowuje naturalny smak, zapach i witaminy.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.