head

Alternatywne spsoby wspomagające trawienie

Alternatywne spsoby wspomagające trawienie
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Problemy trawienne

Spójrzmy w głąb własnej duszy: ile razy doświadczyliśmy uczucia pełnego brzucha. Niestety, chociaż poznamy konsekwencje przejadania się,  nie jesteśmy w stanie oprzeć się smacznym posiłkam, w ten sposób od czasu do czasu stanie się to,  że się „przejemy“.

Jest zima,  coraz chłodniej, ruszamy się coraz mniej, podczas gdy nasz organizm  domaga się ciepłego, bardziej kalorycznego jedzenia. Złe odżywianie zrujnuje równowagę naszej flory jelitowej i enzymów trawiennych, co może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych i bolesnych objawów.

Rozważmy następujące możliwości i sięgnijmy po sprawdzonych sposobach opierających się na medycynie ludowej, w celu złagodzenia problemów trawiennych: 

Woda, sok z cytryny i cudowna soda oczyszczona - rozmieszać w połowie szklanki wody dwie łyżeczki soku z cytryny oraz odrobinę sody oczyszczonej. Natychmiast wypić. Nasze trawienie w odróżnieniu od przesądów ludowych nie przyspieszy, ale pomoże organizmowi szybko pozbyć się nagromadzonych gazów i doprowadzi do natychmiastowej ulgi.

Termofor – kładząc się do łóżka, położymy go na brzuch. Dobrym rozwiązaniem jest wypełnienie poszewki pestkami wiśni, pszenicą albo innymi nasionami i zostawić ogrzewając na kaloryferze. Ciepło powoduje rozciągnięte naczyń krwionośnych, przyspiesza aktywność organizmu oraz trawienie. 

Jeśli chodzi o jedzenie, tak tu ważna jest zasada: wszystko w umiarkowanych ilościach i na przemian. W przypadku, że nie jesteśmy w stanie przestrzegać tych zasad, należy wspierać pracę żołądka przy pomocy enzymów pobranych z zewnątrz.

 

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.