head

Pozytywne właściwości aerobiku

Pozytywne właściwości aerobiku
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Płaski brzuch

Aerobik to zestaw ćwiczeń gimnastycznych, rozróżniamy kilka rodzajów aerobiku, jednym z nich jest tzw. trening cardio, t. j. ćwiczenia wzmacniające układ krążenia.
Regularne ćwiczenia aerobowe wyraźnie zwiększają naszą ogólną kondycję fizyczną i psychiczną, obniża się ciśnienie krwi, poprawia elastyczność naczyń. Aerobik potrafi tak wytrenować organizm, aby wysiłek fizyczny nie powodował niedotlenienia organizmu, zmniejsza się ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
Aerobik ma niezwykle pozytywny wpływ na serce, płuca i układ naczyniowy. Grupa specjalistów potwierdziła jednoznacznie, że ćwiczenia aerobowe wpływa na lewą komorę serca, taki trening powoduje, że ściany stają się silniejsze, co pozwala sercu efektywniej pompować krew. Podczas 1 godzinowego treningu aerobowego można spalić ok. 600 kalorii (puls 120-160 uderzeń). Ta liczba jest wyższa od liczby kalorii spalanych podczas gry w piłkę.
Aerobik należy do dość trudnych ćwiczeń, należy więc na samym początku zainicjować krótszy trening, lub przed rozpoczęciem skonsultować się z lekarzem.

Pamiętaj, sport to zdrowie!

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.