head

Prosty sposób na płaski brzuch: złe nawyki, które powodują wzdęcia.

Prosty sposób na płaski brzuch: złe nawyki, które powodują wzdęcia.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Płaski brzuch

Wprowadza Cię w ogromne zakłopotanie, gdy patrzysz na swój odstający brzuch? Zwracasz uwagę  na to, co jesz, dbasz o aktywność fizyczną, a mimo to, wciąż dręczą Cię wzdęcia? Oto 3 na ogół niewinne nawyki, które stoją na przeszkodzie do uzyskania płaskiego brzucha.

Płaski brzuch,  a właściwie jego osiągnięcie, w okresie letnim jest frustrującym tematem dla wielu ludzi. Trochę więcej uwagi i dokładne przeanalizowanie dotychczasowych nawyków, pomoże nam w krótkim czasie zyskać piękny, seksowny płaski brzuch!

Warzywa kapustne

Warzywa kapustne, czyli kalafior, brokuły, kapusta, brukselka, kalarepa lub rzodkiewki są niezwykle zdrowe. Zawierają mnóstwo witamin i składników mineralnych, wspierają odchudzanie i oczyszczają organizm, ale u osób wrażliwych mogą powodować dokuczliwe wzdęcia. Warto prowadzić dziennik żywności, w którym należy zapisywać, kiedy i jaki posiłek był spożyty, jak również reakcje, które się po nim pojawią. Jeśli dolegliwości ze strony układu pokarmowego dodatkowo się zwiększą, wówczas tego typu produkty trzeba wyeliminować  ze swojej diety, lub przynajmniej zdecydowanie ograniczyć!

Guma do żucia

Żucie gumy może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy w ciągu dnia odświeżyć swój oddech, ale jej nadmierne żucie bardzo często powoduje różnego rodzaju dolegliwości. Z żuciem gumy  więc lepiej nie przesadzać, ponieważ  w trakcie żucia połykamy nadmiar powietrza, które docierając do przewodu pokarmowego, wywołuje ból brzucha i wzdęcia. Ponadto poprzez żucie gumy stymulujemy wytwarzanie soków trawiennych, co może przyczynić  się do podrażnienia błony śluzowej jelit oraz żołądka. Jeśli więc chcemy odświeżyć sobie oddech po spożytym posiłku, sięgnijmy po świeże warzywa, owoce lub zioła. Problem nieświeżego oddechu może rozwiązać np. żucie natki pietruszki, która jest bardzo zdrowa i nie powoduje wzdęć.

Produkty mleczne

Typowymi  objawami  nietolerancji laktozy są bóle brzucha, biegunka, a także wzdęcia, jednym z wrogów  płaskiego  brzucha  może  być zawarta w mleku laktoza. Jeśli już od jakiegoś czasu unikach roślin strączkowych, dbasz o zdrową dietę,  zapewniasz swojemu ciału regularną aktywność fizyczną, a jednak wciąż masz wzdęty brzuch to najwyższy czas przeanalizować swoje nawyki żywieniowe. Być może nawet nie wiesz, że  cierpisz z powodu nietolerancji laktozy, warto więc oprócz przeprowadzenia badań w celu rozpoznania nietolerancji laktozy prowadzić dziennik żywności i śledzić reakcje organizmu. Możliwe, że na drodze do płaskiego brzucha stoi laktoza, czyli cukier znajdujący się w mleku!

 

 

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.