head

5 argumentów, dlaczego warto biegać

5 argumentów, dlaczego warto biegać
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Płaski brzuch

1. Bieganie sprzyja tworzeniu się chrząstki.
Chociaż wiele osób twierdzi, że bieganie niszczy nasze stawy, wieloletnie australijskie badania potwierdzają, że obciążenie na skutek biegania (oczywiście tylko w przypadku optymalnego obciążenia) może być impulsem do wzrostu chrząstki.

2. Wyostrza słuch

Badacze z Bellarmine University odkryli, że kobiety dbające o swoją formę biegając miały o wiele lepszy słuch niż te, które nie biegają i nie uprawiają żadnego innego sportu. Aktywność fizyczna usprawnia krążenie w uchu, co zapewnia lepszy dopływ substancji odżywczych wspomagających słyszenie.

3. Chroni skórę

Według naukowców z Rutgers University, myszy, które piły wodę z kofeiną, a następnie biegały, miały mniejszą ilość guzków nowotworowych na skórze niż te, które dostały tylko wodę z kofeiną lub tylko biegały. Kofeina i bieganie to najlepszy sposób na mniejszą ilość rozwijających się chorych komórek.

4. Skuteczne na migrenę
Według badań przeprowadzonych na jednym ze szwedzkich uniwersytetów, kobiety cierpiące na migrenę doświadczyły o wiele mniej bólów głowy, gdy biegały 40 minut trzy razy w tygodniu przez okres trzech miesięcy.

5. Łagodzi stres.

Bieganie jest doskonałym sposobem na zredukowanie stresu, łagodzi niepokój. Osoby biegające regularnie są szczęśliwsze od tych, które tego nie robią, ponadto bieg doskonale poprawia zdolność koncentracji.

 Pamiętaj, że ruch to zdrowie!

Źródło: http://www.runnersworld.com/health/nine-surprising-ways-running-helps-your-body?page=2

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.