head

Dynia: naturalny detoksykant, który poprawi ci nastrój

 Dynia: naturalny detoksykant, który poprawi ci nastrój
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Płaski brzuch

Dynia to doskonały jesienny przysmak, jej cennych wartości odżywczych nie sposób przecenić. Zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości lecznicze ma dynia!

Poprawia wzrok

Dynia jest doskonałym źródłem witaminy A, która dobroczynnie wpływa na oczy i zapobiega- kurzej ślepocie, a dodatkowo poprawia stan cery. Aby zawarty w niej  beta –karoten lepiej się wchłaniał, warto ją jeść z jogurtem i kilkoma kroplami oliwy.

Płaski brzuch

Dynia jest niskokaloryczna, w 100 g znajduje się mniej niż 45 kcal. Zawiera mnóstwo błonnika, który pobudza perystaltykę jelit i utrudnia przyswajanie tłuszczów. Nadaje się więc dla wszystkich, którzy dbają o linię i chcą mieć płaski brzuchdoskonale eliminuje wzdęcia, zwiększa przemianę materii i wpywa pozytywnie na cały układ trawienny.

Dobry nastrój

Zarówno  miąższ, jak i pestki dyni są bogatym źródłem wielu składników odżywczych. Ponadto pestki dyni wpływają pozytywnie na poprawą nastroju. Zawierają spore ilości aminokwasów tryptofanu, który jest prekursorem hormonu szczęścia: serotoniny.

Smaczna detoksykacja

Dynia jest lekkostrawna, zawiera mnóstwo błonnika w związku z czym działa jako detoksykant, reguluje pracę jelit,  pobudza procesy trawienne, oczyszcza organizm z trujących produktów przemiany materii, polecana jest w leczeniu zaparćPonadto dynia zawiera m.in. witaminę C, która wpływa na wzmocnienie odporności organizmu.

Działa przeciwnowotworowo

 Dynia, szczególnie jej pestki dzięki zawartości beta – karotenu jest bogatym źródłem naturalnych antyoksydantów,  przez co zapobiega chorobom nowotworowym. Zawiera fitosterole, które również mają korzystny wpływ w kontekście profilaktyki antynowotworowej, a szczególnie raka prostaty, piersi i płuc.

 

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.