head

Oczyszczanie organizmu w walce z nieprzyjemnym zapachem ciała.

Oczyszczanie organizmu w walce z nieprzyjemnym zapachem ciała.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Oczyszczenie organizmu

Nadmiernemu poceniu „towarzyszy“  nieprzyjemny zapach skóry. Nadpotliwość  bywa wyjątkowo uciążliwa- tradycyjnymi metodami trudno się jej pozbyć, a jeszcze trudniej  zapobiegać.  W większości przypadków nadpotliwości możemy się pozbyć, przeprowadzając skuteczną kurację oczyszczającą. Wydzielanie potu niekoniecznie musi być związane z nieprzyjemnym zapachem, istnieją jednak przypadki, gdy nadmiernemu poceniu towarzyszy brzydki zapach. Głównym czynnikiem wywołującym nadmierne pocenie się i związany z tym nieprzyjemny zapach skóry może być niewłaściwe odżywianie, stres i zaburzenia równowagi hormonalnej.

Pomoże oczyszczanie organizmu

W celu złagodzenia brzydkiego zapachu skóry lub całkowitego  usunięcia tej dolegliwości, należy przede wszystkim zmniejszyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, węglowodanów i białek. Jednak najbardziej skuteczne w tym przypadku będzie gruntowne oczyszczenie organizmu, dzięki czemu z jelit usunięte zostaną bakterie, które wywołują nieprzyjemny zapach skóry.

Oczyszczanie organizmu i oczyszczanie jelit może być bardzo skuteczne również w przypadku nieprzyjemnego zapachu z ust. Jeżeli nie masz problemów z nieprzyjemnym zapachem z ust to bardzo prawdopodobne, że brzydki  zapach ciała jest spowodowany przemnożeniem się mikroorganizmów na skórze (bakterie, grzyby). Nie popadaj w panikę, ponieważ oczyszczanie organizmu może okazać się bardzo skutecznym rozwiązaniem również w tym przypadku. Jeśli oczyszczanie organizmu nie pomoże, wówczas należy skontaktować się z lekarzem. W takich przypadkach istnieje podejrzenie na problemy z tarczycą lub  wątrobą czy też  zaburzenia trawienne i stany zapalne.

Stres i nieprzyjemny zapach ciała

Jaki jest związek między stresem a nieprzyjemnym zapachem ciała? Cóż, odpowiedź jest prosta: z jednej strony nadmierne pocenie się może być spowodowane stanem psychicznym, z drugiej strony, pod wpływem stresu częściej  sięgamy po niezdrowe produkty. Gdy mamy wysoki poziom stresu, jemy więcej niż potrzebujemy, sięgamy częściej po słodycze i tłuste potrawy, które powodują  uczucie sytości, spożywamy więcej alkoholu, palimy i zażywamy dużo leków. Zawarte w nich szkodliwe substancje przyczyniają się do powstawania przykrego zapachu ciała.Tak więc, jeśli jesteś w stresie, pomyśl o  oczyszczaniu organizmu i przeprowadź kurację oczyszczającą, która oprócz tego, że usunie nieprzyjemny zapach ciała, wpłynie korzystnie na cały organizm.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.