head

Herbata z liści malin: najlepszy przyjaciel kobiet

Herbata z liści malin: najlepszy przyjaciel kobiet
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Oczyszczenie organizmu

Większość z nas pozna tylko czerwone owoce maliny, o tym, że niezmiernie cenne dla zdrowia są również liście, nikt nawet nie pomyślał. Powinniśmy wiedzieć, że są one niezmiernie bogate w garbniki, flawonoidy, związki żywicowe, kwasy organiczne i sole mineralne. Spójrzmy więc, jak można je wykorzystać! 

 

Zmniejsza stan zapalny

 

Herbata przygotowana z liści malin dzięki wysokiej zawartości garbników ma silne właściwości antyseptyczne i ściągające, w związku z tym doskonale nadaje się jako okład na wysypki, rany, bąble. 

 

Wzmacnia mięśnie macicy

 

 Wzmacnia i uelastycznia mięśnie macicy, łagodzi skurcze i bóle. Ponadto herbata z liści malin oprócz tego, że wzmacnia mięśnie macicy działa rozkurczowo, dlatego zalecana jest także przy bólach miesiączkowych.

 

Na przeziębienia

Jeśli nagle wyjdziesz z klimatyzowanego lub bardzo zimnego pomieszczenia na zewnątrz gdzie panuje upał można sią łatwo przeziębić: objawy jak np. katar i bóle gardła można złagodzić herbatką z liści malin.

 

Oczyszczają organizm

 

Herbatka z liści malin to doskonałe uzupełnienie kuracji oczyszczającej, ponieważ biorą one udział w procesach trawiennych i oczyszczają krew. Ponadto łagodzą objawy dolegliwości dróg moczowych.

 

Uzupełniają w witaminy

Liście malin zawierają duże ilości magnezu, żelaza, witamin: A-B-C-D-E, wapnia, fosforu, dlatego mają korzystny wpływ na kości, zęby i paznokcie.

 

Sposób parzenia: łyżkę liści malin zalać 2-3 dl wrzątku i pod przykryciem odstawić do naciągnięcia na 10 minut potem przecedzić.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.