head

Agrest: oczyszcza jelita na najwyższym poziomie

 Agrest: oczyszcza jelita na najwyższym poziomie
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Oczyszczenie organizmu

W Anglii agrest jest szczególnie popularny, we Francji nazywany jest groseille de maquereau, co po przetłumaczeniu oznacza owoce do makreli. Owoce agrestu są średniej wielkości, aromatyczne ze skórką pokrytą delikatnymi włoskami. W zależności od odmiany owoce mają kolor zielony, żółty i czerwony. Agrest ma charakterystyczny kwaskowaty smak.

 

1. Leczy stany zapalne i obniża gorączkę

Świeży agrest, w postaci herbatki lub soku posiada doskonałe właściwości przeciwzapalne, które obniżają gorączkę. W medycynie naturalnej wykorzystywany jest w leczeniu stanów zapalnych, jak również działa  kojąco i zapewnia efekt chłodzący.

 

2. Ma właściwości detoksykacyjne

Agrest, jest bogatym źródłem krzemu, dzięki czemu doskonale wspiera proces detoksykacji, posiada właściwości moczopędne, a zatem przyspiesza pozbywanie się szkodliwych toksyn.

 

3Oczyszcza jelita 

Agrest jest źródłem pektyn więc działa  oczyszczający i jednocześnie jest doskonałym środkiem przeczyszczającym: pektyna w połączeniu z bakteriami jelitowymi produkuje w błonie śluzowej żelową warstwę ochronną. Jeśli regularnie będziesz spożywać agrest, na zawsze pozbędziesz się  problemów trawiennych. 

 

4. Na silne serce

Agrest  zapobiega miażdżycy i chorobom serca, poprawia metabolizm komórek mięśnia sercowego, co ma pozytywny wpływ na pracę serca i wzmocnienie ścian żylnych.

 

5. Wzmacnia system odpornościowy 

Obfituje w witaminy A, B1 oraz C niezbędne dla prawidłowego metabolizmu komórki, czyli zdrowia ogólnego, funkcjonowania całego organizmu. Ponadto agrest zawiera wyjątkowo cenne minerały: żelazo, potas, sód, molibden, magnez, żelazo, fosfor, wapń,  100 g owoców zawiera 44 kalorii.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.