head

Na co jest dobra sól Epsom?

Sól Epsom  lubiana i popularna przede wszystkim z powodu oczyszczania jelit
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Oczyszczenie jelit

Sól Epsom oraz sól glauberska są od stuleci znanymi środkami oczyszczającymi i stymulującymi trawienie, a co więcej: środkami do pielęgnacji! Sól Epsom może pomagać w oczyszczaniu, ale nie wszystko jedno jak jej używamy! Sól Epsom pomaga w wydalaniu z naszego organizmu substancji toksycznych, natomiast stosując zewnętrznie jest rozwiązaniem nawet na problemy stawów i skóry!

Poprawia trawienie

Różne problemy trawienne, zaparcia i wzdęcia zaliczane są do chorób cywilizacji, które może powodować niezdrowe odżywianie, tryb życia z małą ilością ruchu, stres oraz zakwaszenie organizmu. Sól Epsom może okazać się bardzo skuteczna przy problemach z jelitami, jak również w przypadku zaparć: dzięki zdolności wiązania wody rozluźnia kał, w ten sposób ułatwiając wydalanie złogów. Natomiast używając jej zachowajmy umiar i ostrożność, ponieważ jeśli przesadzimy może spowodować biegunkę.

Stosujmy w następujący sposób: ½ łyżeczki soli glauberskiej rozpuścić w szklance wody, dokładnie wymieszać, a następnie wypić! Jej smak nie jest najprzyjemniejszy, ale działanie możemy poczuć w krótkim czasie, dlatego właśnie nie spożywajmy jej bezpośrednio przed wyjściem z domu! Sól Epsom może powodować nudności, wymioty oraz podrażnienie żołądka i jelit, dlatego przed użyciem należy skonsultować się ze swoim lekarzem. 

Zmniejsza stany zapalne i upiększa

Jeśli mądrze używamy, kąpiel siedząca wzbogacona o sól Epsom może pomóc w złagodzeniu bólów mięśni i stawów, ale możemy zastosować ją również do ciepłej kąpieli nóg, która uspokaja i odświeża zmęczone, bolące nogi, a w międzyczasie zmiękcza pięty. Godne uwagi są również praktyki upiększające z solą Epsom: jeśli stosując jako kuracja będziemy dodawać do szamponu trochę soli Epsom możemy upiększyć również włosy ze skłonnością do przetłuszczania. Natomiast rozpuszczona w wodzie, stosowana jako środek do mycia twarzy może być balsamem na trądzik. Sól Epsom może również dobrze działać na kaca, bowiem pomaga zmniejszyć ból głowy i zmusza toksyny do opuszczenia organizmu.

Oczyszcza organizm

Naturalne procesy detoksykacji organizmu zapewniają zdrowe działanie układu jelit i całego organizmu, natomiast jeśli nie zwracamy odpowiednio uwagi na posiłki i tryb życia, nasz organizmu może zapełnić się substancjami toksycznymi, które mogą być źródłem licznych problemów zdrowotnych. Trądzik na twarzy, problemy trawienne, bóle stawów mogą wskazywać na obecność toksyn w organizmie, ale mogą to być również sygnały naruszenia równowagi kwasowo-zasadowej.

W celu zmniejszenia szansy na powstanie choroby warto od czasu do czasu przeprowadzać kurację oczyszczającą, w której pomoże  nam również sól Epsom, natomiast jej użycie kryje w sobie również ryzyko: jeśli przesadzimy, z organizmu mogą zostać usunięte również takie substancje mineralne, które są nam potrzebne, tak więc nie tylko zdrowie układu jelit, ale również nasz układ odpornościowy może zostać osłabiony. Wybierzmy bezpieczniejszą formę oczyszczania organizmu w postaci warzyw i owoców i zdecydujmy się na pewny program detoksykacyjny, ponieważ różne domowe praktyki więcej mogą zaszkodzić naszemu organizmowi niż przypuszczamy!

 Źródło:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2367451/Granny-right-We-need-dose-Epsom-salts.html

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.