head

Mniszek lekarski: zapomniana roślina lecznicza

Mniszek lekarski: zapomniana roślina lecznicza
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Oczyszczenie jelit

Mniszek lekarski jest doskonałym środkiem leczniczym dla osób z cukrzycą, ponadto detoksykuje organizm i łagodzi problemy trawienne! Nie pozwól, by wytępiono to cenne zioło, dbaj, aby jak najczęściej znalazło się ono na twoim talerzu lub w szklance!

Działa moczopędnie

Umiarkowane spożywanie soli to fundament zdrowej diety: sól może w organizmie wiązać ogromne ilości wody, która następnie nie może być wydalona w sposób naturalny, co w efekcie prowadzi do wielu dolegliwości zdrowotnych. Mniszek lekarski dzięki łagodnym właściwościom moczopędnym może znacznie pomóc pozbyć się nagromadzonej w organizmie wody i substancji toksycznych.

Wspiera trawienie

Mniszek lekarski oprócz tego, że działa moczopędnie pomaga w oczyszczaniu jelita grubego. Dzięki temu, że działa oczyszczająco wspiera proces trawienny, w sposób łagodny usuwa z organizmu substancje toksyczne oraz leczy wszelkiego rodzaju problemy jelitowe.

Detoksykuje organizm

Naszym najważniejszym narządem, jest wątroba, która jeśli nie funkcjonuje prawidłowo powoduje mnóstwo różnych nieprzyjemnych dolegliwości. Detoksykacja  usunie z całego organizmu w tym również wątroby niebezpieczne substancje toksyczne. Bardzo pomocna może być również herbatka z mniszka lekarskiego, zwiększa ona efekt kuracji oczyszczającej.

Zalecany przy cukrzycy

Cukrzyca może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, dlatego warto wiedzieć, że herbata z mniszka lekarskiego po wcześniejszej konsultacji z lekarzem może w znacznym stopniu zniżyć poziom cukru we krwi oraz ryzyko wystąpienia różnych powikłań związanych z cukrzycą.

Łagodzi problemy trawienne

Mniszek lekarski zawiera mnóstwo witamin głównie B, C i E oraz mikroelementów. Wzmacnia układ odpornościowy  i ma korzystny wpływ na problemy trawienne. Mniszek lekarski zwiększa zdolność organizmu do skutecznego wiązania żelaza i łagodzenia różnych dolegliwości wątroby i pęcherzyka żółciowego: w medycynie ludowej jest często stosowany w leczeniu kamieni żółciowych i zapaleń wątroby.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.