head

Jabłka: gwarancją siły życiowej

jabłka
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Oczyszczenie jelit

Medycyna ludowa od dawna docenia właściwości jabłek, które mogą być lekarstwem na mnóstwo różnych dolegliwości. Spójrz, dlaczego warto spożywać jabłka!

Jabłka to najpopularniejsze owoce, warto po nie sięgać codziennie nie tylko ze względu na ich walory smakowe, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe!

Bomba  odpornościowa

Jabłka są bogate w witaminy A, B i C, oprócz tego zawierają kwas foliowy, wapń i magnez. Jeśli masz wrażliwy żołądek, wybieraj raczej słodsze odmiany jabłek, dzięki temu możesz cieszyć się smakiem tych owoców  i korzystać z ich cennych dla zdrowia właściwości !

Obniżają ciśnienie krwi

Smaczne jabłka nie tylko zadowalają nasze kubki smakowe, ale mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie: mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu we krwi, regulują ciśnienie i stabilizują poziom cukru we krwi.

Oczyszczają  jelita

Jabłka dzięki dużej zawartości błonnika pokarmowego w postaci pektyn doskonale wpływają na florę bakteryjną jelit, spożywane na surowo mogą być  skutecznym rozwiązaniem w przypadku zaparć.

Odświeżają umysł

Te popularne owoce oprócz tego, że odświeżą organizm, wspomagają poprawę  koncentracji i aktywności umysłowej. Jeśli jesteś zmęczony i nie możesz się skupić, sięgnij po świeżo wyciśnięty sok z jabłek, aby złapać drugi oddech.

Oczyszczają organizm

Jabłka nie tylko pozytywnie wpływają na jelita, ale również na wątrobę i nerki, w związku z tym należą do najlepszych naturalnych oczyszczaczy organizmu. Aby oczyszczanie jelit było jeszcze bardziej  skuteczne, powinniśmy przeprowadzić kurację oczyszczającą. 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.