Nasi eksperci

Barbara Márkus - Uzdrowicielka, psychterapeuta, doradca żywieniowy
Barbara Márkus

’Nazywam się Dr Barbara Márkus, jestem lekarzem medycyny naturalnej, terapeutą duszy, szkoleniowcem.

Zajmuję się badaniem patogenów, odkrywaniem systemów biochemicznych organizmu, naturalnymi metodami leczenia. W swojej przychodni badam choroby skóry głowy i twarzy oraz powodujące je patogeny i leczę je naturalnymi sposobami, aż do zupełnego wyleczenia. W ostatnich latach zgłębiałam tajniki chorób spowodowanych przez hormony kobiece i ze smutkiem doświadczam ogromną rzeszę kobiet, które czekając na trwałe rozwiązania szukają możliwości leczenia. W licznych przypadkach znalazłam sposoby leczenia, które z radością mogę przekazać kobietom w ciąży, kobietom dojrzałym i w okresie przekwitania. Związki pomiędzy uczuciami i powstawaniem chorób badam już trzydzieści lat oraz pomagam moim pacjentom w sytuacjach życiowych, w których utknęli. Moje własne życie jest najlepszym nauczycielem. Dając stale przykład pragnę pokazać swoim pacjentom i uczniom przykład w kwestii zmian cielesno-duchowych. Już od lat wykładam na swoich własnych kursach, dla firm, przedsięwzięć, prowadzę z polecenia szkół treningi i kursy. Od tego roku na Uniwersytecie im. Lóránd Eötvös w Centrum Savaria w Szombathely wykładam medycynę alternatywną, nauki medyczne.

Przez ostatnie 25 lat zdałam następujące egzaminy i uzyskałam specjalizacje:

  • Tytuł doktora Honoris Causa Hu-Man Medica
  • Prananadi I.-II.
  • Sole Schüssler w praktyce
  • Doradztwo życiowe Selfness
  • Masażysta: masaż orzeźwiający i masaż stóp
  • Kosmogenetyczny masaż tajski
  • Niekonwencjonalne metody leczenia
  • Terapeuta metafizyczny i duszy
Dabor Wiktoria - Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
Dabor Wiktoria

„Każdym kęsem odżywiasz lub zwalczasz jedną chorobę.”

Nasze ciało jest delikatnym mechanizmem i należy zaopatrzyć je w odpowiednie paliwo, aby przez dziesięciolecia mogło nam służyć. Jeśli ewentualnie tak czujesz, że gotowy/a
jesteś zrobić krok w stronę zdrowego i długiego życia, wtedy w następujących tematach mogę Ci pomóc:
- Zapobieganie i leczenie chorób serca i układu krążenia, dieta   
- Pytania, doradztwo związane z cukrzycą, dietą i odżywianiem
- Dieta odchudzając
Być może z dyplomem dietetyka uzyskanym dwa lata temu uważana jestem jeszcze wśród moich kolegów za młodego specjalistę, ale w tym czasie zdobyłam bogate doświadczenia na obszarze chorób „cywilizacji” (np. cukrzyca) wymagających różnych diet. Dziękimoim poprzednim doświadczeniom zawodowym, ściśle współpracowałam z lekarzami pierwszego kontaktu, gdzie widząc węgierską codzienność miałam jeszcze większy wgląd na to, ile problemów można by zapobiec dzięki prawidłowemu odżywianiu. Mam nadzieję, że razem będziemy iść tą zdrową ścieżką!

 

Eva Macpherson - Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Eva Macpherson

Nazywam się Eva MacPherson, jestem terapeutką specjalizującą się w dziedzinie zdrowia i żywienia, ekonomistką, kobietą, żoną i matką. W 2006 roku na ETI w Budapeszcie uzyskałam licencję specjalisty medycyny naturalnej. Podczas studiów zajmowałam się zagadnieniami z dziedziny dietetyki i biochemii. W ubiegłych latach zdobywałam wiedzę z zakresu dietetyki i aromaterapii na Instytucie Aromaterapii Panarom. Od swoich siedmiu lat regularnie uprawiam sport, swoim stylem życia jestem przykładem dla swoich pacjentów.
Będąc specjalistką w dziedzinie fitoterapii firmy Natural Swiss. Bez jakichkolwiek kompromisów polecam doskonałej jakości produkty Natural Swiss wykonane wyłącznie z ziół i roślin leczniczych.

Kopriwanecz Magdalena - Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
Kopriwanecz Magdalena

„Rady żywieniowe często są niejasne, trudne do zastosowania. Przestrzegać ich jest jeszcze trudniej. Proste i dobre do zastosowania rady są rzadkie, nie tylko dlatego, że każdy człowiek ma swoją indywidualną przemianę materii, swoje wymiary i historię chorób, którą trzeba wziąć pod uwagę. Rady są raczej przesadzone, oznaczają raczej ogólne kierunki, które możemy śledzić. Poza tym mało osób ma czas na to, aby szczegółowo przemyśleć swoją dietę. Jedzenie jest skomplikowaną nauką. „

Jestem przekonana, że zapobieganie przed chorobami jest nadzwyczaj ważne w trakcie naszego życia. Ukształtowanie świadomości zdrowia to proces trwający przez całe życie. Na dokonanie zmian nigdy nie jest za późno! Na następujących obszarach mogę zapewnić pomoc specjalistyczną:

·          - zdrowe odżywianie
·          - kontrola ciała i zmiana trybu życia
·          - rady dotyczące diety w przypadku już istniejących chorób (wysokie ciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom tłuszczu we krwi, itp.)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tych tematach, wtedy pomogę Ci w praktycznej ich realizacji. Studiowałam na Uniwersytecie w Pécs. W 1993 roku uzyskałam dyplom Wyższej Szkoły, a następnie w 2013r. ukończyłam uniwersytet. Obecnie na Uniwersytecie w Pécs jestem wiodącym dietetykiem Centralnej Służby Dietetycznej. Jestem członkiem licznych organizacji zawodowych, abym mogła pogłębiać wiedzę specjalistyczną.

 

Lek.dent. Szabo Dorota - Dentysta
Lek.dent. Szabo Dorota

W 2011r. ukończyłam Uniwersytet im. Semmelweisa na Wydziale Stomatologii. Od 2011 roku pracuję w Apollonia Dental Center, moja specjalizacja to ogólna opieka stomatologiczna, protezy wyjmowane i stałe, paradontologia oraz stomatologia estetyczna. Za szczególnie ważne uważam badania przesiewowe w kierunku raka jamy ustnej, ponieważ dzięki temu badaniu złośliwe nowotwory jamy ustnej mogą być rozpoznane jeszcze we wczesnym stadium. Oprócz tego dużo uwagi poświęcam na to, aby zapoznać moich pacjentów ze znaczeniem pielęgnacji jamy ustnej, nauczyć ich prawidłowego mycia zębów, bowiem wielu dorosłych nie zdaje sobie z tego sprawy. Systematycznie dokształcam się, regularnie czytam zagraniczne publikacje naukowe i oprócz tego swoje zainteresowanie rozszerzyłam również w kierunku zabiegów estetyki twarzy. Jestem członkiem Węgierskiej Izby Lekarskiej.

 

Lek.dent. Szabo Zenon - Dentysta
Lek.dent. Szabo Zenon

W 1992r. otrzymałem dyplom na Uniwersytecie Medycznym im.Semmelweisa, na Wydziale Stomatologicznym. W latach 1997 - 2005 zdałem egzamin specjalistyczny z dziedziny chorób zębów i jamy ustnej, ortodoncji, stomatologii zachowawczej i protetyki. W latach 1993-1996 pracowałem w Szpitalu Dziecięcym im. Pála Heim na Oddziale Ortodoncji i Ortopedii Szczęki, a następnie w latach 1997-2007 w Klinice Stomatologii i Ortodoncji Dziecięcej SOTE. Od 2007r. zapraszam moich pacjentów do prywatnego gabinetu  Apollonia Dental Center. Moją specjalnością jest ortodoncja, wstawianie implantów, zabiegi uzupełniania ubytków kości i podnoszenia dna zatoki szczękowej (sinus lift) oraz zabiegi chirurgii jamy ustnej pod narkozą. Uważam za nadzwyczaj ważne badania przesiewowe w kierunku raka jamy ustnej, w mojej przychodni jako jedyny używam narzędzia diagnostycznego Velscope, które jest odpowiednie do wykonania takich badań. Systematycznie dokształcam się, w celu zapoznania się z najnowszymi technikami operacji oraz w celu poszerzenia swojej wiedzy w zakresie stomatologii dziecięcej.

Dalsze szkolenia zawodowe:

2009. Fundacja Modern Medicina: Znaczenie antyutleniaczy

2009. L&L Dental Central Kft.: II Węgierskie Sympozjum Bone Management w Budapeszcie

2010. SZTE FOK: Choroby w obszarze głowy i szyi spowodowane paleniem papierosów

2010. SZTE FOK: Etiologia i leczenie zapalenia przyzębia

2010. SZTE FOK: Podyplomowa Konferencja Naukowa i Update Implantologie

2010. Nobel Active Course

2011. Geistlich Biomaterials: Chirurgia plastyczna wielokrotnej recesji dziąseł w terapii paradontalnej przy wykorzystaniu materiału Geistlich Mucograft

2011. Drugie Międzynarodowe Sympozjum Chirurgii Twarzy, Kości Szczękowych i Jamy Ustnej, Workshop Implantów- Protetyki w Szeged

2011. SZTE FOK: Nowoczesne metody w implantologii (SOTE)

2011. SE Klinika Periodontologiczna: Techniki chirurgii przyzębnej

2011. SE Klinika Periodontologiczna: Techniki chirurgii przyzębnej w praktyce

2011. OnyxCeph 3TM, Cephalometric Imaging, Orthodontic Treatment, Planning Software

2012. Uniwersytet im.Semmelweisa DzieciŁca Klinika Stomatologiczna i Ortodontyczna:

Projekt bioprogresyjnego leczenia w ekstradycyjnych granicach,

Wyginanie łuku Utility i aktywowanie Electrodontram

Edukacja funkcjonalna – trenerzy w życiu codziennym

2012. New York Dental: Damon System

2012. Nobel Biocare Symposium

2014. SOTE: Ortodoncja, stomatologia dziecięca

2015. Smart Guide- Nawigacja w implantologii

2015. 3M Unitek – Skuteczne leczenie w wieku dorosłym – Korektory Class II i urządzenia samo się smarujące – idealna kombinacja i leczenie kliniczne kompleksowych asymetrii

2016. Alpha Implant: Management części miękkich II.

2016. PRF Course

2017. Happy Smile – Digital word of mouth and ethical sales techniques of dentistry

 

Suren Bahidska - Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Suren Bahidska

Nazywam się Suren Bahidska. Po uzyskaniu wykształcenia medycznego wykorzystywałam swoją wiedzę w kilku dziedzinach, między innymi w zapobieganiu i diagnostyce chorób płuc. Jestem dobrze zorientowana w internie oraz anatomii, ale swoją wiedzę poszerzyłam również w kierunku dermatologii. Jako dziennikarka regularnie publikuję artykuły związane ze zdrowym stylem życia, stale śledzę publikacje naukowe związane z tym tematem w celu poszerzenia swojej wiedzy. Obecnie kontynuuję naukę na Uniwersytecie im. Loránda Eötvös, gdzie jestem słuchaczką psychologii rozwoju i psychologii.

Posty i komentarze

Najnowsze artykuły

Na inny temat

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.