head

Leczenie chorób jelita grubego

jelito grube
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Jelito grube

Zadanie jelita grubego

Jelito grube to końcowy odcinek układu pokarmowego. W tym miejscu nie zachodzi już trawienie, tylko końcowy etap wchłaniania z resztek pokarmowych wody, elektrolitów i soli mineralnych. W jelicie grubym znajduje się 70 % naszego układu odpornościowego. Zadaniem jelita grubego jest oddzielenie substancji pożytecznych od toksycznych, ponadto składowanie resztek przemiany materii, napływających z jelita cienkiego, następnie ostateczne formowanie kału i przekazywanie go do odbytu. Zaburzenie tych funkcji skutkuje zaparciem lub biegunką.

Choroby jelita grubego

Choroby jelita grubego są bardzo częste, najpowszechniejsze z nich to:

  • zapalenie jelita grubego
  • polipy jelita grubego
  • nowotwór jelita grubego


Zmiana nawyków w oddawaniu stolca to przejaw tego, że organizm ostrzega nas przed powstałym problemem dostępnymi mu sygnałami. Jeśli męczą nas nieuzasadnione biegunki lub zaparcia, wzdęcia, skurcze, stolec z zawartością krwi, jak również anemia, reagujmy natychmiast, zanim niewielki problem nie zamieni się w duży. Problemy spowodowane są zazwyczaj naruszeniem równowagi w jelicie grubym. W przypadku chorób jelita grubego zaleca się kolonoskopię, dzięki której można natychmiast ocenić fazę choroby. Jest to bardzo nieprzyjemne badanie, czasami nawet bolesne. W celu uniknięcia tych nieprzyjemności niezwykle ważna dla każdego człowieka jest regularna detoksykacja organizmu, w trakcie której oczyszczane są jelita, a cały organizm uwalniany jest od zbierających się w nim od lat toksyn i szkodliwych substancji.

Oczyszczanie jelit w celu uniknięcia problemów związanych z jelitem grubym

Zaburzenia trawienia można zaliczyć do chorób cywilizacyjnych. Przyczyn tych chorób – a więc i chorób jelita grubego – w dużej mierze należy bowiem szukać w nieodpowiednim odżywianiu, przyjmowaniu pokarmów ze znaczną ilością sztucznych dodatków, jak również pełnym stresów współczesnym życiu. W obliczu tych dramatycznych faktów nawet małe zmiany mogą spowodować dużą poprawę.

Proces detoksykacji organizmu przyczyni się zarazem do oczyszczenia jelit. Poprawi nasze samopoczucie, nabierzemy energii, ponadto zastosowaniem kuracji oczyszczającej możemy leczyć istniejące już problemy, a przede wszystkim zapobiec nowym, które mogłyby wywołać śmiertelne nawet choroby. Program oczyszczający jelita Clean Inside wypracowany został specjalnie na choroby naszego wieku. Dzięki naturalnym składnikom preparat przyczynia się do usunięcia ze ścianek jelit złogów toksyn i resztek przemiany materii.

Co przemawia za oczyszczaniem jelit?

Objawy, występujące w przypadku zaburzeń funkcji jelita grubego, można usunąć również domowymi sposobami – dbasz o swoje zdrowie, dlaczego więc masz nie dbać o czystość swoich jelit? Jeśli w porę zorientujemy się, jak ważne jest utrzymanie w czystości naszych jelit, możemy zapobiec wielu poważnym chorobom. Proces oczyszczania jelit jest bardzo prosty i – w przeciwieństwie do kolonoskopii – bezbolesny, pozbawiony przykrych doznań. Regularnym czyszczeniem jelit wspomagamy pracę jelita grubego. Oczyszczanie jelit Clean Inside to doskonałe wsparcie w walce z problemami jelit.  Nie musisz znosić takich przykrości, jak na przykład wzdęcia czy skurcze brzucha, trudności z oddawaniem stolca, nadmierna produkcja gazów. Unikniesz tego wszystkiego, stosując kurację oczyszczającą jelita. Poczytaj więcej na temat naszych produktów. Mamy już wielu zadowolonych klientów w całej Europie.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.