head

Znaczenie enzymów trawiennych dla zdrowia

enzymy trawienne
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Enzymy trawienne

Soki trawienne produkowane są przez trzóstkę, trzeba jednak podkreślić, że organizm człowieka dysponuje tylko określoną ilością enzymów. Enzymy powodują rozkładanie i wykorzystanie substancji odżywczych. Eksperymenty dr Edwarda Howella, znanego eksperta żywienia wykazały, że przyczyną pierwotnej utraty zdrowia jest niedobór enzymów. Im bowiem zawdzięczamy energię życiową. Za funkcjonowanie naszego organizmu odpowiedzialne są enzymy katalizujące metabolizm, natomiast za przetwarzanie pokarmu – enzymy trawienne.

Przy braku enzymów nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować, ani wykorzystać hormonów, witamin czy substancji mineralnych. Jak już wspominaliśmy, ilość enzymów jest ograniczona, po pewnym czasie zaczyna ich w organizmie brakować, czego przyczyną jest niewłaściwe odżywianie. Warto zaznaczyć, że każda potrawa, poddana obróbce termicznej powyżej 48 stopni, traci zawarte w niej enzymy, w przeciwieństwie do tego surowe owoce i warzywa mogą uzupełnić ich braki.

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z wagi spożywania właściwej ilości enzymów trawiennych. Z wiekiem funkcje trawienne człowieka słabną, coraz ważniejsze staje się zatem uzupełnianie enzymów trawiennych.

Jak możemy naszemu organizmowi dostarczyć wystarczającą ilość enzymów?

Część enzymów produkowana jest przez trzóstkę, normalne funkcje metabolizmu wymagają odpowiedniej ilości enzymów. Jedząc codziennie jak najwięcej surowych warzyw i owoców możemy dużo zrobić na rzecz prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu! Niestety, nieprawidłowe odżywianie, różne choroby, jak również zalegające w organizmie szkodliwe resztki przemiany materii i toksyny przyczyniają się do pogorszenia wchłaniania substancji odżywczych, dlatego należy jak najprędzej uzupełnić brakujące enzymy trawienne.

Leczenie i zapobieganie chorobom za pomocą uzupełniania enzymów trawiennych

Obecność enzymów trawiennych odgrywa dużą rolę w łagodzeniu takich dolegliwości jak nadmierna produkcja gazów, głośne odbijanie się czy wzdęcia. W przypadku, kiedy po posiłku mamy długotrwałe uczucie pełności, któremu towarzyszy bolesne wzdęcie brzucha, należy podejrzewać brak enzymów, ponieważ powyższe objawy wskazują, że układ pokarmowy nie zdołał właściwie strawić spożytego pokarmu. Niedobór proteazów, enzymów odpowiedzialnych za rozkład białek, może spowodować poważne symtomy alergiczne, a substancje wydzielane przez niestrawione białka przyczyniają się do osłabienia układu odpornościowego.

Którymi suplementami możemy uzupełnić enzymy?

Suplementy Swiss DigestFX, zawierające enzymy trawienne pomogą  pozbyć się nieprzyjemnych objawów i stymulują trawienie. W przeciwieństwie do innych, podobnych środków, wspomniany produkt nie ma żadnych działań ubocznych – nie powoduje bólu brzucha ani wzdęć i łagodnie wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego!

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.