Oczyszczanie organizmu, wzmocnienie odporności, oczyszczanie jelit- to tylko kilka prozdrowotnych właściwości naszych kuchennych przypraw. Zacznij działać, pobudź swoje trawienie i rozpocznij wiosenne oczyszczanie organizmu za pomocą przypraw!
Gotuj z naturalnych składników, używaj tylko ziół i przypraw pochodzenia roślinnego! Jeśli wybierzesz te odpowiednie, Twój układ trawienny i jelita z pewnością Ci się odwdzięczą, co więcej pomogą odświeżyć Twój oddech!
Goździki można dodawać zarówno do potraw słodkich, jak i pikantnych, ponadto są doskonałym środkiem do oczyszczania organizmu. Oczyszczają krew, pobudzają wydzielanie soków trawiennych, łagodzą wzdęcia i ogólnie wzmacniają organizm. To jeszcze nie wszystkie dobroczynne właściwości goździków, warto też wspomnieć, że odświeżają oddech, tłumią kaszel, są doskonałym lekiem na stres, niwelują zmęczenie i wyczerpanie psychiczne.
Gałka muszkatołowa, rośnie w tropikalnych strefach, używana jest przeważnie jako przyprawa w kuchni, ale ze względu na swoje właściwości lecznicze znalazła zastosowanie również w medycynie naturalnej. Przyprawa ta jest doskonałym źródłem antyoksydantów, skutecznie niszczy bakterie i jednocześnie efektywnie pobudza. Gałka muszkatołowa stosowana w małych dawkach może, zredukować problemy trawienne, ból żołądka, poprawić apetyt oraz pomóc przy biegunce, wymiotach i nudnościach. Można ją dodawać do swoich koktajli podczas kuracji oczyszczającej.
Ziarenka pieprzu angielskiego przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb. Ziele angielskie może być stosowane jako substytut, cynamonu, goździków lub gałki muszkatołowej. Doskonale nadaje się do zup, pasztetów, dań z dziczyzny, ale również do ciast, budyniów czy likierów. Warto podkreślić, że to nie tylko przyprawa o intensywnym smaku, posiada bowiem mnóstwo właściwości leczniczych, jest prawdziwą skarbnicą witamin i przeciwutleniaczy, oczyszcza krew i detoksykuje organizm. Poza tym wspiera trawienie, łagodzi wzdęcia, ma właściwości antyseptyczne, przeciwbólowe i przeciwwirusowe, ziele angielskie może być również wykorzystywane do złagodzenia stanów zapalnych stawów.