head

Oczyszczanie układu limfatycznego nie jest takie trudne.

Oczyszczanie układu limfatycznego nie jest takie trudne.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Domowe oczyszczanie organizmu

 

Podobnie jak w przypadku oczyszczania jelit zaleca się również kilka razy w roku oczyścić układ limfatyczny. Głównym zadaniem układu limfatycznego jest ochrona przed zakażeniami oraz wydalanie substancji szkodliwych i martwych komórek poprzez krew do jelit. Może jednak zdarzyć się, że substancje te osadzają się w naczyniach limfatycznych, co prowadzi do pogorszenia aktywności wydalania, a to potem doprowadzi do wielu nieprzyjemnych dolegliwości. W związku z tym ważne jest, aby co najmniej 2-3 razy rocznie przeprowadzić dokładne oczyszczenie układu limfatycznego.

Zobacz, co należy  robić!

Powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców (najlepiej zielonych). Nasza dieta powinna być bogata w niezbędne nienasycone kwasy, które znajdują się na przykład w nasionach i suszonych owocach. Podczas czyszczenia układu limfatycznego należy pić dużo czystej wody lub wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny.

Nie zapominajmy ani na regularną aktywność fizyczną, szczególnie polecamy stretching i aerobik, korzystne może być również proste skakanie (najlepiej na dmuchanej piłce). Skuteczny jest masaż limfatyczny: przed prysznicem okrężnymi ruchami masujemy całe ciało szczotką z naturalnego włosia, zaczynając od nóg w kierunku tułowia, a następnie od nadgarstka do klatki piersiowej. Aby szybciej osiągnąć wyniki, należy skorzystać z suplementów, które oczyszczają układ limfatyczny, pamiętajmy, aby te suplementy były one wyłącznie pochodzenia naturalnego!

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatną aplikację na kontrolę dziennego spożycia płynów, nawet podczas pracy na komputerze!

(Program jest kompatybilny z systemem Windows XP, Vista a Windows 7, 8)

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.