head

Łagodna płynna kuracja oczyszczająca

Łagodna płynna kuracja oczyszczająca
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Domowe oczyszczanie organizmu

Skuteczna, łatwa do wykonania w warunkach domowych detoksykacja organizmu, jak również kuracja oczyszczająca jelita  polegająca na spożywaniu przez okres pięciu dni wyłącznie płynów. Kuracja taka wymaga jednak znacznego poświęcenia i wytrwałości, ale opłaca się, ponieważ jest bardzo skuteczna, wpływa na dobre samopoczucie i przede wszystkim pomaga w zachowaniu szczupłej sylwetki.

Wiosna to najlepszy czas na przeprowadzenie detoksykacji. Podczas zimy w organizmie nagromadzi się ogromna ilość toksyn i z ich naturalnym wydalaniem organizm sobie nie radzi lub radzi niewystarczająco. W takich przypadkach kuracja oczyszczająca oparta na samych płynach może okazać się bardzo skuteczna i co ważne jest szybka i dokładna. Dwa dni przed rozpoczęciem takiej kuracji należy unikać pokarmów ciężkostrawnych i zwiększyć spożycie błonnika roślinnego.

Wyniki widoczne w ciągu  pięciu dni

Podczas kuracji opartej wyłącznie na spożywaniu płynów, należy uzbroić się w cierpliwość, tutaj najważniejsza jest silna wola, ponieważ pięciodniowa płynna dieta nie jest niczym łatwym. Taka dieta polega na przyjmowaniu wyłącznie pokarmów w postaci płynnej, czyli soków owocowych i warzywnych, zup-kremów, koktajli, szczególnie polecamy sok z aloesu  lub herbatki ziołowe. W ciągu dnia należy wypić 3-4 litry płynów, nie przyjmując żadnych normalnych posiłków. W przypadku pojawienia się silnych bólów głowy lub zawrotów zaleca się spożycie łyżeczki płynnego miodu. Co ważne: należy dużo pić, ale nie tylko wodę, starajmy się spożywać świeże soki warzywne i owocowe, aby zabezpieczyć niezbędne witaminy i składniki mineralne.

Nie poddawaj się!

Najtrudniejszy jest  trzeci dzień, ale kto już raz zdecydował się na taką kurację i wytrwał do trzeciego dnia, nie powinien się poddawać. Pomóc może aktywność ruchowa, jeśli poczujesz się słabo lub rozboli Cię głowa, wybierz się na przyjemny spacer na świeżym powietrzu, ponadto taki spacer poprawi nastrój i samopoczucie oraz doda energii. Jeśli podczas trwania kuracji dopadnie Cię ogromny głód, wówczas wypij  dużą szklankę wody, to daje uczucie pełności i sytości. Na szósty dzień można jeść owoce, jogurty, sery i inne produkty mleczne oraz warzywa. Od ósmego dnia znów możemy spożywać zdrowe posiłki bez ograniczeń.

Uwaga!

Płynna kuracja nie powinna trwać dłużej niż 5 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Ponadto  nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, matek karmiących, dzieci oraz ludzi z problemami układu trawiennego, chorobami nowotworowymi lub cukrzycą.

-

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.