head

Dlaczego lepiej zdecydować się na taką metodę

Dlaczego lepiej zdecydować się na taką metodę
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Domowe oczyszczanie organizmu

Już wiemy, że enzymy należy uzupełniać, pytanie jednak, czy lepiej zdecydować się tylko na spożywanie świeżych warzyw i owoców lub uzupełnianie enzymów suplementami diety. Obie opcje są pozytywne, ale warto wiedzieć, że naturalne, wysokiej  jakości suplementy diety zawierają kompleks enzymów w postaci koncentratu.

W procesie trawienia nasz organizm produkuje jednocześnie kilka rodzajów enzymów. Może się stać, że poziom enzymów gwałtownie się obniży:

Główne przyczyny to:

 

Nadmierne jedzenie

● Nietolerancja pokarmowa, alergia

● choroby wirusowe / zapalenie

 

W takich przypadkach koniecznie należy  zapewnić odpowiedni dopływ enzymów do organizmu. Nawet jeśli warzywa i owoce są bogate w enzymy niezbędne dla ludzi, niestety nie są stuprocentowe. Może się zdarzyć, że nagle będzie nam potrzebne wiele różnych enzymów, jednak nie będziemy w stanie  zjeść takiej ilości surowych warzyw i owoców, które będą mogły uzupełnić  brakujące enzymy. W takich przypadkach bardzo ważną rolę odgrywają naturalne, dobrej jakości suplementy diety, ponieważ są one w stanie zastąpić naturalne enzymy, nie obciążając  naszego układu pokarmowego, nie powodując wzdęć, ani bólów brzucha.

 

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.