head

10-dniowa kuracja oczyszczająca

Działanie 10-dniowej kuracji oczyszczającej
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Domowe oczyszczanie organizmu

Chcąc, aby kuracja oczyszczająca była skuteczna należy zwrócić szczególną uwagę na  styl życia i dietę.

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie to bardzo ważny, naturalny proces, który przebiega w naszym organizmie. Sztuczne dodatki, barwniki i wzmacniacze smaku znajdujące się w żywności, również wpływy zewnętrzne i stresujący styl życia, znacznie obciążają nasz organizm, w związku z tym należy od czasu do czasu wspierać ten naturalny proces  przeprowadzając kurację oczyszczającą.

Podczas 10-dniowego oczyszczania warto wziąć pod uwagę następujące kroki:

Uzupełniaj płyny!

Odpowiednia podaż płynów stanowi jeden z najważniejszych składników prawidłowego żywienia, jednak podczas kuracji oczyszczającej jest szczególnie ważna. Nasz organizm potrzebuje 2,5-3 l płynów dziennie. Możemy dostarczać je w postaci niegazowanej wody mineralnej, świeżo wyciskanego soku z owoców, który  jest bogaty w błonnik, jak również bogatego w witaminy LINK  i składniki mineralne soku z warzyw czy zielonej herbaty, która jest cennym źródłem antyoksydantów  i herbatek ziołowych.

Jedz czysto!

W trakcie realizacji 10-dniowej kuracji oczyszczającej  nie musimy  głodować, ale bardzo ważne jest, aby produkty, które będziemy spożywać były odpowiednio  dobrane. W tym okresie należy unikać czerwonego mięsa, jeśli to możliwe. Półprodukty i konserwy należą do listy produktów zabronionych, ponieważ zawierają one ogromne ilości toksyn i sztucznych dodatków, które uniemożliwiają sprawne oczyszczanie organizmu. Podczas takiej kuracji należy wybierać  świeże produkty bogate w błonnik, warzywa koloru zielonego, które mają właściwości alkalizujące, jak np. brokuły, które ułatwiają trawienie, szpinak, który jest bogatym źródłem żelaza lub moczopędne ogórki. Wśród owoców  idealne są grejpfruty bogate w witaminę C i jabłka, które oczyszczają  jelita. Spożywanie tego typu produktów  gwarantuje właściwe funkcjonowanie całego układu pokarmowego, pozbędziemy się nieprzyjemnych wzdęć, gazów czy zaparć.

Wyeliminuj z diety cukier i białą mąkę!

Podczas oczyszczania organizmu unikaj ukrytego cukru! Jogurty owocowe, produkty mięsne i piekarnicze, a także gazowane napoje bezalkoholowe zawierają dużą ilość cukru. Zamiast tego wybierz jogurt naturalny z żywymi kulturami bakterii, które hamują rozwój niekorzystnej flory bakteryjnej w jelitach, pieczywo z mąki pełnoziarnistej, gryczanej LINK  i świeżo wyciśnięte soki warzywne lub owocowe.

Ważne jest, abyśmy podczas 10-dniowej kuracji oczyszczającej  jedli 5-6 posiłków w ciągu dnia i w małych porcjach, a przede wszystkim, aby spożywane były  w spokoju, bez pośpiechu. Podczas oczyszczania  oprócz jedzenia mięsa, zredukujemy również spożycie produktów mlecznych, a do porannej kawy zamiast mleka krowiego  dodaj mleko roślinne np. migdałowe!


Źródło: 

https://www.webmd.com/diet/features/detox-diets-cleansing-body#1

 

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.