head

Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej dzięki błonnikowi

Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej dzięki błonnikowi
Dabor Wiktoria Dabor Wiktoria
Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
Temat: Dieta - chudnięcie

Spożywanie błonnika gwarantuje utratę wagi! Błonnik na długo daje uczucie sytości, dzięki czemu doskonale sprawdza się na diecie odchudzającej. Dieta bogata w błonnik jest ważna nie tylko podczas odchudzania.  Błonnik jest nam potrzebny, ponieważ odgrywa niebagatelną rolę w funkcjonowaniu organizmu, usprawnia krążenie i reguluje pracę układu trawiennego.

Błonnik może zapobiec wielu chorobom

Błonnik odgrywa istotną rolę w zachowaniu zdrowia naszego organizmu: chroni serce, sprzyja żołądkowi.  Gdy nasza dieta jest bogata w błonnik, zmniejszy się ryzyko zachorowania na  cukrzycę. Poprzez stymulowanie wydzielania hormonów i enzymów wpływa korzystnie na układ pokarmowy, wspomaga usuwanie  toksyn nagromadzonych w organizmie, które mogą powodować wiele różnych zaburzeń trawiennych, jak np. zaparcia, biegunki, wzdęcia, bóle brzucha.

Dieta wysokobłonnikowa gwarantuje regularne wypróżnianie, dzięki czemu nie musimy się obawiać  np.nieprzyjemnych hemoroidów. Ponadto błonnik poprawia perystaltykę jelit, działa na nie jak miotła, przechodząc przez układ pokarmowy, wymiata wszelkie złogi, toksyny i szkodliwe substancje.

Odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej przy pomocy błonnika

Dieta bogata w błonnik pokarmowy zapewni sytość na dłużej, w ten sposób pomaga ograniczyć zachcianki na słodycze i różne niezdrowe przekąski. Jeżeli jednak dostaniemy wielką ochotę na jakąś przekąskę, sięgnijmy raczej po warzywa, które wspomagają odchudzanie  lub owoce o wysokiej zawartości błonnika: doskonałym wyborem są: kalarepa, chrupiący seler łodygowy, marchewka, która oczyszcza jelita lub jabłka, przyspieszające przemianę materii.

Dzienne spożycie błonnika u osób dorosłych powinno wynosić przynajmniej 18 g, jeśli w twojej diecie znajduje się taka ilość to z całą pewnością dbasz o swoje zdrowie, a przede wszystkim o swój układ pokarmowy. Dzienne zapotrzebowanie na błonnik oraz intensywność spalania tkanki tłuszczowej można zwiększyć poprzez spożywanie świeżych warzyw, owoców, produktów z pełnych ziaren zbóż, jak również suplementów diety zawierających błonnik.

Źródło: https://www.webmd.com/diet/features/6-foods-and-tips-for-more-fiber

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.