head

Spalanie tkanki tłuszczowej na najwyższym poziomie

Spalanie tkanki tłuszczowej na najwyższym poziomie
Dabor Wiktoria Dabor Wiktoria
Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
Temat: Dieta - chudnięcie

Herbatki ziołowe, warzywa i owoce przyspieszające spalanie tłuszczu

Jeśli jednym z Twoich noworocznych postanowień jest zrzucenie zbędnych kilogramów polecamy kilka dobrych rad!

Oto 3 niezwykle skuteczne sposoby, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej!

Pij herbatki ziołowe, które wspomagają odchudzanie!

Zielona herbata będąca bogatym źródłem antyoksydantów oprócz tego, że doskonale oczyszcza organizm, przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu wspomaga odchudzanie. Herbata przygotowana z Yerba Mate  rosnącej w głębi lasów tropikalnych poprawia nastrój i ogólne samopoczucie psychiczne, wzmacnia układ odpornościowy i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, co więcej  regularne spożywanie tej herbatki poprawia nasze samopoczucie i aktywność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Natomiast odwar z korzenia cykorii doskonale oczyszcza wątrobę, działa moczopędnie i wspomaga trawienie, zawiera również witaminę B, witaminę C, jak również wapń.

Zachowaj równowagę cukru we krwi!

Kiedy poziom cukru we krwi gwałtownie spada, zaczniemy odczuwać wilczy głód. Wówczas często sięgamy po niezdrowe jedzenie, odwiedzając najbliższy fast food lub cukiernię. Chcąc, aby kuracja odchudzająca była efektywna, ważne jest utrzymanie równowagi cukru we krwi, kluczowym elementem jest regularne spożywanie posiłków. Ponadto należy wyeliminować z diety produkty  z białej mąki i żywności z dużą zawartością cukru i sztucznych dodatków. Produkty wysoko przetworzone są największym  wrogiem smukłej sylwetki.

Jedz warzywa i owoce pzyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej!

Nawet jeśli odżywiamy się zdrowo, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre warzywa i owoce, które doskonale wspierają redukcję tkanki tłuszczowej, wpływają korzystnie na trawienie i są cennym źródłem błonnika. Mowa m.in. o kapuście, która przyspiesza przemianę materii i zwalcza  grzyba Candida, burakach, które łagodzą stany zapalne, ogórkach, chroniących błonę śluzową jelit oraz szpinaku, który oczyszcza wątrobę i wspomaga perystaltykę jelit, przyspiesza przemianę materii i działa jako naturalny środek dopingujący.

Wśród owoców najlepszym przyjacielem diety odchudzającej jest ananas, który jest bogatym źródłem kwasu foliowego i wykazuje silne działanie alkalizujące na organizm, innymi owocami wspomagającymi odchudzanie są owoce kiwi, które dodatkowo wzmacniają nerki i chronią serce, jak również oczyszczające krew śliwki oraz gruszki, które  wzmacniają kości i oczyszczają jelita.

 

Źródło:

 https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-fat-fighting-foods

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.