head

Podczas świąt: największym wrogiem nie są słodycze

Podczas świąt: największym wrogiem nie są słodycze
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Dieta - chudnięcie

Słodycze spożywane w okresie świąt  nie koniecznie  muszą powodować nadwagę , ponadto, jeśli mamy silną wolę z pewnością tych paru zbędnych kilogramów będziemy w stanie pozbyć się w ciągu kilku dni. Podczas świąt jemy nieco więcej niż zwyczajnie, jednak powinniśmy wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak „świąteczna otyłość “.Oczywiście, niektórzy często przesadzają, jedząc, co popadnie i ile popadnie, głównie tłuste, ciężkie, niezbyt zdrowe posiłki, co później jest przyczyną wielu dolegliwości trawiennych i w konsekwencji nadwagi. Jeśli nadmierne spożywanie posiłków było chwilowe , tylko  podczas świąt  to nie ma powodu do obaw, ponieważ trwające 1-2 tygodnie święta z pewnością nie są przyczyną nadwagi tę powodują codzienne, złe nawyki żywieniowe. Po  świątecznym  przejadaniu  powinniśmy jak najszybciej zmienić swoją dietę i styl życia.

Rady dotyczące zdrowego odżywiania

● Musisz być cierpliwy, niezależnie od diety, zrzucenie tłuszczu nie dzieje się z dnia na dzień.

● Zawsze zapisuj, co jadłeś danego dnia. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ mamy tendencję do zapominania co i ile jedliśmy, w związku z tym notuj przebieg diety, pomoże Ci to utrzymać rygor.

● Uważaj na ilość spożywanych pokarmów! Na próżno wartość kaloryczna żywności będzie niska, jeśli będziesz jadł  więcej, niż to konieczne, wynik będzie taki sam, pomimo diety będziesz przybierać na wadze.

● Jeśli nie potrafisz sam walczyć z nadwagą, poproś o radę dietetyka, ekspert z pewnością rozwiąże twoje problemy.

Jeszcze jedna ważna informacja: dieta rzeczywiście pomoże  pozbyć się nadwagi, ale nagromadzone  substancje toksyczne można usunąć tylko poprzez skuteczną detoksykację organizmu i  oczyszczenie jelit -   jednocześnie wspierając zdrowe odchudzanie.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.