head

Masz ochotę na chipsy albo na czekoladę? Zdecyduj się na oczyszczanie organizmu!

Apetyt na słodkie i słone -oczyszczanie
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Dieta - chudnięcie

Jeśli nagle poczujesz nieodpartą ochotę na coś słonego lub słodkiego, w rzeczywistości Twój organizm wysyła sygnały: cierpi na niedobór niektórych witamin, minerałów lub potrzebuje dokładnego oczyszczenia.

Być może zdajemy sobie sprawę, że często spożywamy takie pokarmy, które nie są korzystne dla naszego układu pokarmowego, a które nie wspierają naszego organizmu w naturalnych procesach oczyszczania, w wielu przypadkach jednak przyczyną nie są zachcianki, tylko to, że niewłaściwie odbieramy sygnały naszego ciała.

Zamiast chipsów sód

Nie możesz przestać myśleć o dobrych, słonych chipsach, marzysz o ogromnej paczce, którą z grzeszną przyjemnością  zjesz całą, oglądając ciekawy film w telewizji? Oczywiście, może się zdarzyć, że naprawdę dostaniesz ochotę na coś słonego. Jednak w większości przypadków  takie  zachcianki mogą świadczyć o niedoborze sodu w organizmie. Zamiast  chipsów, które są niezdrowe, pełne tłuszczu i pustych kalorii i w dodatku sprzyjają powstawaniu cellulitu, warto zwrócić uwagę na uzupełnienie płynów w organizmie, oczyszczanie,  lub spożywanie soli himalajskiej, pieczywa z mąki grahamowej  czy serów. 

Zamiast słodyczy chrom

Dałbyś cokolwiek za kawałek tortu lub czekolady? Bardzo możliwe, że to tylko Twój organizm sygnalizuje niedobór chromu ! Jeśli oprzesz się pokusie, będzie to korzystne zarówno dla Twojego zdrowia, jak i wyglądu. Uzupełnij niedobory tego pierwiastka, włączając do codziennej diety smaczne winogrona, zielone fasolki lub brokuły. Co więcej, w ten sposób wspieramy procesy trawienne i oczyszczanie organizmu.

Zamiast węglowodanów tryptofan

Jeśli masz wrażenie, że nie potrafisz oprzeć się przecudownemu zapachowi świeżutkich, chrupiących białych bułeczek, powinieneś wiedzieć, że ten niepohamowany apetyt, ponieważ może to świadczyć o niedoborze tryptofanu. Zdrowa, zrównoważona dieta zawiera również węglowodany. Co prawda węglowodany wspierają proces oczyszczania, ale mając np. siedzącą pracę, należy zwracać szczególną uwagę na spożywaną ilość! Jeśli zamiast jednej bułki zjesz np. jednego banana, garstkę orzechów lub 1-2 jajka, w ten sposób usprawniasz swoje trawienie, jak również wspierasz proces oczyszczania organizmu. Tryptofan jest niezbędny dla naszego zdrowia, reguluje przemianę materii, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, a jego niedobory powodują spadek energii, gorsze samopoczucie, a nawet depresję.


 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.