head

Dieta kapuściana| co zrobić, aby była jeszcze bardziej skuteczna?

Dieta oparta na spożywaniu zupy kapuścianej pozwala schudnąć nawet 7 kilogramów w ciągu tygodnia.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Dieta - chudnięcie

Dieta kapuściana | w jaki sposób jeszcze bardziej poprawić efekty jej działania?

Dieta  oparta na spożywaniu kapusty w postaci zupy pozwoli schudnąć pięć, a nawet siedem kilogramów w ciągu jednego tygodnia, bez żadnego wysiłku, czy głodówek. Właśnie z tego powodu dieta jest ostatnio coraz bardziej popularna. Ponadto istnieje kilka sztuczek, jak uczynić ją jeszcze bardziej skuteczną.

Podstawą diety kapuścianej jest to, że w krótkim czasie i ze  stosunkowo małym wysiłkiem, pozwoli schudnąć nawet kilka kilogramów. Polecana jest przede wszystkim, gdy chce się szybko zrzucić kilka zbędnych kilogramów przed jakimś ważnym wydarzeniem, w ciągu tygodnia bowiem można pozbyć się nawet 5-7 kilogramów. Dieta kapuściana to dobry wstęp do dalszego odchudzania, niemniej jednak  nie zaleca się jej stosowania przez dłuższy czas.

Można jeść również inne posiłki

Nie wszyscy wiedzą, że istnieje mnóstwo różnych diet opartych na spożywaniu zupy kapuścianej. Najprostsza jest klasyczna wersja: w ciągu jednego tygodnia, codziennie 2-3, a nawet więcej razy jeść tylko i wyłącznie zupę z kapusty bez żadnego tłuszczu. Jest to najbardziej efektywna forma zrzucenia zbędnych kilogramów, ale ze względu na to, że jest bardzo „nudna”, większość rezygnuje z niej już po dwóch, trzech dniach.

Składniki:

-główka kapusty (około 1,5 kg)

-6 większych cebul

-3 duże marchewki

-2 zielone papryki

-5 świeżych pomidorów (lub 1/2 litra przecieru pomidorowego)

-gałązka selera naciowego

-pęczek natki pietruszki

-ząbek czosnku

-  pieprz do smaku

-można dodać garstkę suszonych grzybków lub kawałeczek chudego mięsa, ale uwaga zupy nie można solić ani dodawać żadnych tłuszczy czy bulionów.

Niektórym  może przeszkadzać fakt, że  dieta kapuściana jest zbyt monotonna, a chce zrzucić tylko kilka kilogramów, wówczas może podczas całego tygodnia jej stosowania wprowadzić  również inne pokarmy. Należy jednak trzymać się pewnych zasad i nie kombinować jej z czymkolwiek. Oto kilka propozycji na urozmaicenie diety kapuścianej:

 

    Dzień 1: Można jeść owoce z wyjątkiem bananów, oprócz czystej wody można pić niesłodzoną herbatę lub sok żurawinowy.

    Dzień 2: warzywa, które nie zawierają skrobi, należy więc unikać ziemniaków, ryżu, fasoli i kukurydzy. Na kolację można zjeść porcję ziemniaków, ale nie wolno jeść owoców.

    Dzień 3: różnego rodzaju warzywa i owoce.

    Dzień 4: banany i odtłuszczone mleko, bez ograniczeń ilościowych.

    Dzień 5: mała porcja wołowiny, chuda ryba lub filet z kurczaka  bez skóry  ugotowany  „najlepiej na parze "  oraz mniej więcej sześć  pomidorków.

    Dzień 6: Wołowina i zielone warzywa liściaste w nieograniczonych ilościach.

    Dzień 7: brązowy ryż,  soki owocowe, warzywa.

Postarajmy się, aby dieta  była jeszcze bardziej skuteczna

Dieta kapuściana  - zwłaszcza jeśli jemy tylko zupę - ma bardzo mało kalorii. Niemniej jednak, aby osiągnąć jeszcze lepszy wynik, koniecznie powinniśmy zadbać również o codzienną porcję ruchu. Wystarczy pół godziny intensywnego spaceru lub biegania,  ważna jest regularność.

 Co prawda jedząc zupę kapuścianą dostarczamy organizmowi znaczną ilość płynów, należy  jednak pamiętać o regularnym piciu wody:  powinniśmy codziennie  wypić  około 2-2,5 litra najlepiej  czystej wody mineralnej!

Nie należy oczekiwać cudów

Jak to zostało już wcześniej wspomniane, dieta  kapuściana jest szybka i skuteczna, w przypadku spożywania tylko zupy z kapusty można się spodziewać utraty wagi nawet 5 -7 kilogramów. Należy jednak pamiętać, że jest to dieta krótkoterminowa, której nie należy stosować dłużej niż jeden tydzień. Po przeprowadzeniu całej tygodniowej diety można ją powtórzyć, ale nie wcześniej niż po dwóch tygodniach. Jeśli organizm jest zbyt osłabiony, należy zrezygnować z diety kapuścianej. Przed zastosowaniem diety kapuścianej warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ jest to dieta bardzo niskokaloryczna, która może powodować mnóstwo skutków ubocznych.

Ważna informacja!

Jeśli po diecie kapuścianej znowu zaczniemy jeść potrawy z dużą zawartością kalorii, wówczas zrzucone dotychczas kilogramy błyskawicznie wrócą. W związku z tym warto spożywać jak najwięcej produktów bogatych w błonnik oraz takie, które mają niską zawartość tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów, nie zapominajmy o aktywności fizycznej!

 

Źródła:

http://www.webmd.com/diet/a-z/cabbage-soup-diet

http://www.cabbage-soup-diet.com

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.