head

3 błędy, które sprawiają, że Twoja dieta nie działa

Dlaczego Twoja dieta nie działa? 3 poważne błędy
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Dieta - chudnięcie

Jesteś na diecie, a jednak nie chudniesz? Oto 3 podstawowe błędy, które uniemożliwiają odchudzanie!

Przestrzegasz wszystkich zasad, spożywasz tylko zdrowe produkty, uprawiasz sport a wskazówka Twojej wagi ani drgnie? Najwyższy czas, zastanowić się nad tym, czy nie popełniasz jakiegoś błędu!

Słuchaj rad swoich przyjaciół

Przyjaciele i znajomi potrafią doskonale motywować,  ale nie możemy zapominać, że każdy organizm jest inny! Pewne ogólne zasady mogą być podczas diety skuteczne dla każdego, takie jak np.regularne ćwiczenia, zdrowa dieta bogata w świeże owoce i warzywa, przeprowadzanie kuracji oczyszczającej organizm oraz spożywanie posiłków przygotowanych w domu bez chemicznych dodatków. Zdarza się jednak, że produkty, które u jednych osób  wpływają korzystnie na trawienie, u drugich mogą powodować wzdęcia  i wiele innych problemów trawiennych. Nie każda dieta jest odpowiednia dla każdego. Najlepszym rozwiązaniem  jest ustalenie diety indywidualnej, którą opracuje dla nas dietetyk z uwzględnieniem wszystkich potrzeb i możliwości naszego organizmu.


Nie poświęcasz na jedzenie odpowiedniej ilości czasu

Większość z nas żyje dzień po dniu w ciągłym pośpiechu. Ludzie są zabiegani, zapracowani, zajęci, mają mnóstwo obowiązków, z tego powodu zwykle nie mają czasu na spokojne zjedzenie posiłku. Jemy w pośpiechu, na stojąco, podczas jazdy, co znacznie obciąża żołądek, powodując skurcze i bóle. Jedząc w pośpiechu, zjemy znacznie więcej, mózg potrzebuje około dwudziestu minut, aby zdać sobie sprawę, że jesteśmy najedzeni. Jedząc wolniej i żując dokładnie każdy kęs, damy sobie czas na poczucie się pełnym i oprócz tego, że unikniemy przejedzenia, umożliwimy odpowiedni start procesu trawienia.

Niedobór  snu

Na powodzenie diety w 70% wpływa odżywianie a w 30% aktywność fizyczna, nie jest to regułą, ale osoby, które dotrzymują diety, ale odpuszczają sobie ćwiczenie, często bywają zawiedzione rezultatami. Ogromne znaczenie w procesie odchudzania ma również sen i odpowiedni odpoczynek. Sen jest konieczny do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego, ale przyczynia się również do skuteczności diety: długość i jakość snu może pomóc utrzymać optymalną masę ciała. Brak snu obniża efektywność metabolizmu węglowodanów, co może zwiększyć odkładanie się tłuszczu w organizmie. Osoby, które śpią za krótko, mają większą ochotę na jedzenie, zwłaszcza tłustych produktów. Dlatego też w trosce o zdrowie, samopoczucie i odpowiednią masę ciała warto poświęcić więcej czasu na sen i zadbać o odpowiednie warunki podczas odpoczynku!

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.