head

90 dniowa dieta: Może narobić więcej szkody niż pożytku!

90-dniowa dieta
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Dieta - chudnięcie

Czy 90-dniowa dieta rzeczywiście jest skuteczna i zdrowa? Dlaczego ta dieta w dłuższej perspektywie  zawodzi i dlaczego o wiele lepszym rozwiązaniem może być oczyszczanie organizmu? 

90-dniowa dieta opiera się na oddzieleniu żywności zawierającej białko, skrobię, węglowodany i owoce, zawsze należy spożywać  jeden rodzaj owocu, jednak ta dieta z kilku powodów nie zawsze jest skuteczna. Gdy mamy dzień "dań bogatych w skrobię", możemy  jeść również biały chleb, w "dzień węglowodanów" można jeść takie posiłki jak: makaron, pizza, ciasta, czekolada -  a takie jedzenie nie jes ani zdrowe ani tym bardziej dietetyczne.

Niebezpieczeństwa 90-dniowej diety: to dlatego po takiej diecie  zrzucone kilogramy błyskawicznie wrócą

Podczas tego typu diety już śniadanie może zaspokoić głód na dłużej. To dlatego, że zawiera kompozycję kwaśnych owoców, a jednak nie musi to dobrze wpływać na układ trawienny. 90-dniowa dieta polega na dotrzymywaniu pewnych reguł. Przede wszystkim należy przestrzegać zasady odpowiedniej kolejności i ilości spożywania określonych posiłków. Oznacza to, że ta dieta nie uwzględnia wskaźnika masy ciała BMI,  bez względu na to, czy prowadzimy siedzący tryb życia, czy też żyjemy aktywnie,  nie bierze pod uwagę ani naszego stanu zdrowia, a przecież właśnie zdrowa dieta jest najważniejsza podczas odchudzaniaPodczas tej diety możemy stracić nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również znaczną część masy mięśniowej, co więcej, jeśli po 90 dniach powrócimy do normalnej diety, nie unikniemy jojo efektu. Gdy ją zakończymy i wrócimy do poprzedniego stylu odżywiania, ponowne nabranie ciała jest tylko kwestią czasu. Jeśli więc nie będziemy się zdrowo odżywiać,  może się stać, że waga wróci do tej przed odchudzaniem, bądź nawet ją przekroczy.

Zamiast 90 dniowej diety oczyszczanie organizmu

Prawdą jest, że żadna dieta, która obiecuje szybką utratę wagi nie wpływa korzystnie na zdrowie. Podstawową zasadą jest to, że jeśli przyjmujemy więcej kalorii niż orgnizm jest w stanie spalić, wówczas tyjemy. Jeśli chcemy, aby nasza dieta była naprawdę skuteczna i przede wszystkim zdrowa musimy zdrowo się odżywiać, dbać o aktywność fizyczną, oczyszczać organizm, czyli po prostu zmienić styl życia. Należy  zwrócić uwagę na prawidłowe proporcje białek, węglowodanów i tłuszczów, jak również pierwiastków śladowych, składników mineralnych i witamin, czego 90 –dniowa dieta nie zapewnia. Należy unikać tłuszczów nasyconych i włączyć do diety te zdrowe –nienasycone, które znajdują się w takich produktach jak: ryby, fasola, soczewica, mięso z kurczaka. Ponadto należy spożywać niskotłuszczowe wyroby mleczne, produkty zbożowe o wysokiej zawartości błonnika i unikać posiłków przygotowywanych na tradycyjnym oleju do smażenia. Po zastosowaniu diety, która obiecuje szybką utratę wagi,  oprócz tego, że kilogramy zrzucone dzięki niej powracają, dodatkowo jesteśmy  narażeni na ryzyko wysokiego ciśnienia krwi i problemów ze stawami. Odpowiednia dieta może być jeszcze bardziej skuteczna gdy przeprowadzimy kurację oczyszczającąponieważ oczyszczanie organizmu ma na celu usunięcie z niego nagromadzonych substancji toksycznych. Jednocześnie może również złagodzić cellulit, zmniejszyć ryzyko bólu stawów, wpływa korzystnie na trawienie a także ogólny stan psychiczny: kiedy jesteśmy zrównoważeni, spokojni, wypoczęci nie sięgamy po niezdrowe posiłki, które niekorzystnie wpływają na naszą sylwetkę.

Odpowiednio przeprowadzona kuracja oczyszczająca może pomóc w przywróceniu zdrowego stylu życia, odzyskaniu dobrej formy, a także  wzmocnić układ odpornościowy organizmu. Ważne jest jednak, aby decydując się na oczyszczanie organizmu  wykorzystać do tego celu dobrej jakości, skuteczny i niezawodny zestaw oczyszczający!

Źródła:

http://www.bbc.co.uk/worldservice/sci_tech/features/health/healthyliving/dietrisk.shtml

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.