head

Skuteczna walka z alergią: pomóc może nowa, rewolucyjna metoda

Skuteczna walka z alergią
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Ciekawostki

Długotrwałe kichanie, wyciek z nosa, swędzenie oczu, to tylko niektóre z wielu objawów, które dręczą alergików. Te nieprzyjemne objawy u niektórych osób występują przez cały rok, u innych tylko w sezonie, ale każdy z nich za wszelką cenę stara się ich pozbyć.

Chcąc skutecznie wyeliminować problem alergii, można wykorzystać mnóstwo dostępnych środków, które niestety są w stanie jedynie złagodzić nieprzyjemne objawy. Nie jest to łatwe, ponieważ w wielu przypadkach przyczyną powstawania alergii są czynniki środowiskowe jak np. pleśń, roztocze, owady, sierść zwierząt, pyłki, różne chemikalia, zanieczyszczenie powietrza, niektóre posiłki itp.

Uciążliwa, ale nie zaraźliwa

Przyczyną może być cokolwiek, objawy, które alergii towarzyszą, zwłaszcza te długotrwałe są szczególnie nieprzyjemne. Kto ciągle zmaga się z katarem, kichaniem, swędzeniem oczu i gardła, męczy go kaszel, różne stany zapalne skóry  często spotyka się z niezrozumieniem otoczenia, ponieważ objawy bardzo przypominają te, charakterystyczne dla grypy. Wiele osób ucieka się do leków przeciwhistaminowych, które są dostępne na receptę lub bez recepty, stosują też różnego rodzaju krople, żele i spraye do nosa w celu złagodzenia objawów alergii.

Leki nie zawsze są skuteczne


Niestety preparaty te często powodują mnóstwo skutków ubocznych jak np. senność, zmęczenie, zawroty głowy, niewydolność nerek, gwałtowny wzrost wagi, zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego, co może być ważnym powodem do odstawienia lub zmiany leków. Niektórzy sięgają po leki homeopatyczne lub zaczną wzmacniać swój układ odpornościowy i oczyszczać organizm, okazuje się, że obie metody mogą w znacznym stopniu przyczynić się do złagodzenia uporczywej alergii.

Jedwabnik morwowy w walce z alergią

Osoby, które w celu złagodzenia nieprzyjemnych objawów wolą naturalne metody proponujemy wykorzystać do tego celu niezwykle skuteczny enzym – serrapeptaza, czyli enzym proteolityczny pozyskiwany z układu pokarmowego jedwabników. Serapeptaza została odkryta w jelitach jedwabników, jako enzym pomagający im w trawieniu ciężkostrawnych liści morwy, jak również podczas procesu rozpuszczenia twardego kokonu. Ponadto enzym ten  rozrzedza śluz, zmniejsza stan zapalny, obrzęk, dlatego może być z powodzeniem stosowany w przypadku  nadmiernej produkcji śluzu oraz na złagodzenie uporczywych objawów alergii. Dodatkowym atutem jedwabnika morwowego jest to, że rozkłada białko znajdujące się w wydzielinie, co pozwoli odblokować zatkany nos i pozbyć się nagromadzonej wydzieliny.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12911824
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2688125
https://www.researchgate.net/publication/283248771_Anti-inflammatory_activity_of_serrapeptase

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.