head

Nadejście wiosny-czas odnowy. Zadbaj o swoją skórę!

Wiosna już nadeszła. Obudź swoją skórę z zimowego snu.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Ciekawostki

Zima nareszcie się skończyła, a z nią brzydka pogoda bez ciepłych promieni słonecznych - wreszcie nadeszła wiosna. Przebudza się do życia nie tylko natura, ale również nasze ciało. Wszystko wokół nas - w tym nasza skóra - jak gdyby budzi się z zimowego snu, a my marzymy o całkowitej regeneracji.

Wraz z nadejściem wiosny wiele osób zmaga się z wiosennym przesileniem. Nasze ciało wyczerpało już wszystkie zapasy witamin i minerałów, co oczywiście odbija się na naszej skórze. Oto kilka wskazówek, jak dbać o skórę w okresie wiosennym.

Usuń martwe komórki skóry!

Aby odświeżyć skórę, zastosuj peeling. Dzięki drobnym cząsteczkom usuwany zostaje martwy naskórek, co pozwoli skórze swobodnie oddychać. Oprócz tego, że doskonale oczyszcza, zawiera cenne olejki pełne przeciwutleniaczy, nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E, co zapewnia skórze doskonałą pielęgnację i odżywienie . Co więcej, delikatny masaż podczas peelingu pobudza krążenie krwi.

Odżyw swoją skórę!

Mróz, wiatr, centralne ogrzewanie, i niedobór promieni słonecznych - to dla naszej skóry najbardziej szkodliwe czynniki. Tłuste, trudne nieraz do wcierania masła do skóry, które chronią skórę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i przed wysuszeniem można zastąpić lżejszymi olejkami. Żeby zaś  skóra rzeczywiście mogła korzystać z jego dobroczynnego działania, powinna być przed tym starannie i delikatnie oczyszczona. Mydło COCO z morską solą jest tym najlepszym wyborem. To właśnie dzięki zawartości soli morskiej delikatnie usuwa martwe komórki skóry. Kolejnym składnikiem tego mydła jest wspaniały olejek kokosowy i masło shea, który skórę doskonale nawilża, zmiękcza i odświeża.

Uzupełnij niedobory witamin i składników mineralnych

Okres wiosenny to również mnóstwo świeżych warzyw, ale niektórych niezbędnych witamin możemy dostarczać sobie sami. Wyhoduj sobie rzeżuchę! Ta niewymagająca roślina zawiera mnóstwo cennych witamin A, B1, B3, B6, C, E i K oraz składników mineralnych, jak potas, sód, wapń, fosfor, żelazo i jod.

Cenna wskazówka na zakończenie: Magnez pomoże ci w okresie menopauzy!

Przełom zimy i wiosny może stanowić spore obciążenie dla naszego organizmu. Pojawiają się skurcze mięśni, bóle głowy, zaburzenia koncentracji i stres. Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego jego zwiększone spożycie jest konieczne szczególnie w okresie wiosny. Najwięcej magnezu znajduje się w roślinach strączkowych, rybach morskich i orzechach.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.