head

Kosmetyki naturalne muszą być wyłącznie naturalne

Kosmetyki naturalne: bez żadnych syntetycznych substancji
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Ciekawostki

Kosmetyki naturalne są obecnie wysoce pożądane ze względu na ich naturalne składniki, które w porównaniu ze syntetycznymi są nieszkodliwe dla naszego zdrowia.  Kosmetyki naturalne - mamy na myśli oczywiście certyfikowane kosmetyki naturalne - nie mogą zawierać w składzie substancji syntetycznych, producent jest zobowiązany do ujawnienia dokładnego składu produktu.

Codziennie- 168 różnego rodzaju substancji chemicznych

Według badań przeprowadzonych przez University of California w Berkeley, przeciętna Amerykanka poprzez codzienne stosowanie kosmetyków jest narażona na mniej więcej taką ilość chemikaliów. Należą do nich ftalany, parabeny i dioksyny, które są substancjami toksycznymi i wysoce rakotwórczymi.

Bez skutków ubocznych

Kosmetyki naturalne w porównaniu z przemysłowymi są niezwykle łagodne przede wszystkim dla skóry wrażliwej. Nasze ciało, w tym nasza skóra, napotyka codziennie mnóstwo substancji chemicznych, które powodują agresywne reakcje - alergie. Kosmetyki naturalne działają wręcz odwrotnie: łagodzą, leczą, nawilżają - a wszystko to bez niepożądanych efektów.

Zapach czasami może kłamać

Certyfikowane kosmetyki naturalne są wytwarzane wyłącznie z naturalnych barwników i olejków eterycznych. Czy znalazłeś na etykiecie swoich kosmetyków naturalnych nazwy fragrance, parfume lub aroma ? Pod tą zbiorową nazwą mogą ukrywać się substancje chemiczne! Zawsze żądaj od producenta dokładny skład produktu!

Naturalne bezpieczne, przyjazne dla skóry

Kosmetyki naturalne nie powinny oznaczać wyłącznie tego, że produkt ten nie zawiera żadnych składników chemicznych. Ważne jest również przestrzeganie pewnych zasad, jak również to, aby składniki były przetwarzane w taki sposób, aby zachowana została ich naturalna postać i wartość. Prawdziwe naturalne kosmetyki nie mogą być testowane na zwierzętach i nie powinny zawierać oleju palmowego.

Jak wybrać?

Wybór naturalnych kosmetyków nie jest łatwy, dlatego nie krępuj się i pytaj! Nie daj się oszukać i wybierz kosmetyki naturalne, które nie mają nic do ukrycia - przy produktach Manny zawsze znajdziesz dokładną listę składników i ich pochodzenie. Zapytaj, wybierz właściwie, a Twoja skóra z pewnością Ci się odwdzięczy!

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.