head

Sposób na zimową depresję.

Zimowej depresji nie należy bagatelizować, nieleczona depresja  może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Chroniczny syndrom wyczerpania

Pokonaj zimową depresję  i towarzyszące jej objawy: przygnębienie, smutek i  zły nastrój! Oto kilka skutecznych sposobów, które rozjaśnią Twój dzień! Brak światła słonecznego powoduje, że stajemy się apatyczni, smutni, rozdrażnieni, nic nam się nie chce, pogarsza się nasz nastrój i ogólne samopoczucie. Nadszedł czas zmiany, nawet w chłodniejszych miesiącach możemy czuć się przyjemnie!

Dobry nastrój na naszym talerzu

Przyjemny, ciepły pokój, filiżanka gorącej czekolady i kawałeczek ulubionego ciasta to dobry sposób na pokonanie  depresji, ale jednak nie jest on najkorzystniejszy, długotrwałe zwalczanie depresji słodyczami może bowiem doprowadzić do nadwagi i pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Zamiast różnych niezdrowych przekąsek nafaszerowanych cukrem sięgnijmy np. po orzechy, które są skarbnicą zdrowych kwasów tłuszczowych Omega 3, migdały, orzeszki nerkowca lub banany zawierające mnóstwo witaminy B. Tego typu przekąski regulują produkcję serotoniny i dopaminy, co wpływa na obniżenie ryzyka rozwoju depresji.

Oczyszczanie organizmu !

To, co jemy, w dużej mierze wpływa na to, jak się czujemy. W miesiącach zimowych powinniśmy zwracać szczególną uwagę, jaki posiłek znajduje się na naszym talerzu. Oprócz tego, że będziemy dbać o swoją dietę, powinniśmy oczyścić jelita i cały organizm stosując odpowiednią kurację oczyszczającą organizm. Nieodpowiednia dieta, dodatki sztuczne w produktach, barwniki i wzmacniacze smaku mogą być przyczyną problemów jelitowych takich jak: biegunka, zaparcia, wzdęcia to najczęstsze objawy zanieczyszczonego organizmu. Problemy jelitowe mogą byś bezpośrednią przyczyną depresji, dlatego powinniśmy dbać o zdrową dietę bogatą w zielone warzywa jak np. szpinak, brokuły, szparagi oraz zwiększyć spożycie produktów bogatych w błonnik i cenne witaminy. Dbajmy o podaż odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody mineralnej, świeżo wyciśniętych soków owocowych i warzywnych oraz zielonej herbaty. Następnym, naturalnym i efektywnym sposobem na pokonanie depresji jest ruch na świeżym powietrzu.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.