head

Pokonaj wiosenne zmęczenie!

Pokonaj wiosenne zmęczenie!
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Chroniczny syndrom wyczerpania

Ciągle chce Ci się spać

Jeśli ciągle chce  Ci się spać, a dłuższy spacer powoduje ogromne zmęczenie, prawdopodobnie dotknęło Cię przesilenie wiosenne. Nie przejmuj się, nie jesteś sam, możesz  już teraz dowiedzieć się,  jak walczyć z jego skutkami.

Natura Ci pomoże!

Wykorzystaj naturalne dary przyrody, wybierz spośród wielu cudownych roślin leczniczych! Za szczególnie skuteczny w walce z objawami wiosennego zmęczenia uchodzi żeń-szeń. Roślina ta odświeży organizm, ale również duszę, ponadto jest wspaniałym afrodyzjakiem. Żeń-szeń doda energii, poprawia zdolność koncentracji i eliminuje stres.

Oczyszcza organizm!

Organizm, w którym znajduje się mnóstwo toksyn, jest osłabiony, traci więc zdolność do przystosowania się do nowych warunków i trudniej mu się obronić przed skutkami wiosennego przesilenia. Oprócz wiosennych porządków w mieszkaniu musimy zadbać również o swój organizm, odpowiednio się odżywiać, wprowadzić do codziennej diety więcej warzyw i owoców, dużo spacerować i od czasu do czasu przeprowadzić kurację detoksykującą. Detoksykacja organizmu wpływa pozytywnie nie tylko na układ trawienny, ale również na dobre samopoczucie i złagodzenie problemów skórnych.

Dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość składników mineralnych.

Warto zadbać szczególnie w okresie wiosennym o właściwą proporcję witamin i składników mineralnych. Witaminę C można łatwo uzupełnić, spożywając kapustę, pomarańcze, witaminę B, orzechy, jednocześnie wspierając układ odpornościowy. Wśród składników mineralnych niezmiernie cenny dla organizmu jest magnez, ponieważ skutecznie zwalcza objawy zmęczenia, oprócz tego utrzymuje odpowiedni poziom cukru we krwi. Chcąc wzmocnić serce i mięśnie uzupełnij magnez, jedz banany lub pełnowartościowe, naturalne suplementy diety.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.