head

Objawy zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu - uważaj na nie!

Objawy zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu - uważaj na nie!
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Chroniczny syndrom wyczerpania

Może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że zakłócona równowaga kwasowo – zasadowa organizmu może powodować nie tylko bóle stawów i problemy trawienne, ale również częste bóle głowy, migreny, zaburzenia koncentracji i  skurcze mięśni.

Zakwaszenie organizmu nie nastąpi z dnia na dzień, ale rozwija się  przez dłuższy czas, jeśli nie jesteśmy w stanie usunąć nadmiaru kwasów, organizm musi radzić sobie sam. W celu zneutralizowania kwasów organizm  czerpie ze swoich zasobów potas, sód, wapń i magnez,  czego skutkiem jest pojawienie się symptomów świadczących o zakwaszeniu organizmu.

Objawy zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu może wywoływać szereg objawów, które powodują ogromny dyskomfort w życiu codziennym. Do najczęściej występujących objawów należy: zmęczenie, bóle głowy, cellulit, bóle żołądka i jelit, osłabiony układ odpornościowy i bóle stawów. Ponadto oprócz ciągłego zmęczenia  i senności, mogą pojawić się również problemy ze snem, wszystkie te czynniki wskazują, że nadszedł czas na alkalizację!

Zachwianie równowagi kwasowo-zasadowej prowadzi do problemów z koncentracją, stanów lękowych i depresyjnych. Następne alarmujące symptomy świadczące o zakwaszeniu organizmu to: nocne skurcze nóg, ból lub napięcie mięśni i stawów. Przy tego typu dolegliwościach należy pamiętać o uzupełnieniu witamin i minerałów, przede wszystkim magnezu, jak również wprowadzenie do diety produktów alkalizujących oraz odpowiednich suplementów diety o właściwościach alkalizujących.

 

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.