head

Zielony groszek: zwiastun lata

Zielony groszek: zwiastun lata
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Chroniczny syndrom wyczerpania

Zielony groszek  jest bardzo smacznym warzywem wczesnego lata, ale warto go spożywać jak najwięcej nie tylko ze względu na walory smakowe. Jedzenie groszku to przede wszystkim profilaktyka wielu różnych dolegliwości.

To wyjątek wśród warzyw strączkowych, ponieważ można go jeść również na surowo, jest niezwykle słodki i delikatny. Po ugotowaniu możemy z niego przyrządzić smaczne zupy, sosy, sałatki, puree lub wykorzystywać  jako  dodatek do głównych dań. Jakkolwiek przyrządzony  dostarcza wielu witamin i składników mineralnych  niezbędnych dla zachowania zdrowia!

Redukuje zmęczenie

Kiedy czujemy, że nasze dni przypominają błędne koło i wciąż odczuwamy znużenie i zmęczenie  sięgnij po zielony groszek. Może być skutecznym naturalnym środkiem, który pomoże nam zniwelować  przykre dolegliwości. Te małe zielone kuleczki dostarczają nam energii, wspierają regenerację ciała, wzmocnią siły witalne, ich regularne spożywanie skutecznie pomoże razić sobie ze stresem. Słodki zielony groszek jest dobrą propozycją na kolację po ciężkim dniu  lub dużym wysiłku fizycznym.

Oczyszcza organizm

Podczas przeprowadzania kuracji oczyszczającej  włącz do swojej diety jak najwięcej świeżego słodkiego groszku! To cudowne warzywko skutecznie usuwa złogi gromadzące się na ścianach jelit oraz wspomaga trawienie.

Cenne źródło witamin

Świeży zielony groszek nie tylko zadowoli nasze kubki smakowe, ale  dostarczy  mnóstwo witamin i składników mineralnych. Ich regularnym spożywaniem dostarczamy do organizmu witaminy z grupy B duże ilości witaminy C i A  oraz  kwas foliowy, cynk, fosfor, potas, magnez, błonnik pokarmowy i żelazo.

Reguluje ciśnienie krwi

Zielony groszek  jest niezwykle skuteczny w przypadku chorób układu sercowo-naczyniowego. Neutralizuje wolne rodniki w organizmie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia żył i reguluje ciśnienie krwi. Spożywanie groszku zmniejsza szanse wystąpienia chorób serca i udaru.

 

Źródła: http://www.webmd.com/food-recipes/vegetable-month-peas#1

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.