head

7+1 argumentów przemawiających na korzyść octu jabłkowego.

Ocet jabłkowy zamiast leków
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Candida

Ocet jabłkowy może być skutecznym pomocnikiem w przypadku problemów trawiennych, podczas diety odchudzającej, ale także może służyć do oczyszczania organizmu. Dowiedz się, dlaczego warto spożywać ocet jabłkowy!

Ocet jabłkowy w naturalny sposób poprawia trawienie, ale posiada również wiele innych cennych właściwości leczniczych.

Alkalizuje organizm

 Ma idealne właściwości alkalizujące, więc warto go  spożywać, jeśli chcemy poprawić równowagę kwasowo-zasadową swojego organizmu. Picie octu jabłkowego wspiera rozkład kwasów i wytwarza w organizmie środowisko zasadowe. Po konsultacji z lekarzem warto go spożywać również w przypadku zapalenia stawów.

Na problemy żołądkowe

Picie octu jabłkowego może  pomóc w przypadku problemów żołądkowych czy po prostu niestrawności! Regularne picie octu jabłkowego pomoże w krótkim czasie rozwiązać problemy z trawieniem.

Chroni serce

Ocet jabłkowy, który jest bogaty w antyoksydanty, może w znacznym stopniu przyczynić się do stworzenia zdrowego poziomu cholesterolu. Jego regularne spożywanie może obniżyć wysokie ciśnienie krwi, a także zmniejszy ryzyko występowania  chorób sercowo - naczyniowych.

Dezynfekuje

W związku z tym, że ocet jabłkowy ma silne działanie  dezynfekujące, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, jego spożycie może być skutecznym sposobem na leczenie grzybicy Candida. Może być również doskonałym uzupełnieniem kuracji oczyszczającej!

Łagodzi ból głowy

Ocet jabłkowy sam w sobie nie wystarcza na usunięcie bólów migrenowych, ponieważ ból głowy może mieć wiele innych przyczyn, ale jako metoda wspomagająca  może nam skutecznie bardzo pomóc.

Wspomaga odchudzanie

Znany jest od dawna tym, że poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm, więc jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, to śmiało włącz go do swojej diety! Ocet jabłkowy nie tylko  wpływa korzystnie na trawienie, ale również hamuje apetyt, co jest ogromną zaletą, kiedy często przepada nas głód. 10-15 minut przed posiłkiem warto wypić 3 dl wody z 1 łyżką stołową octu jabłkowego!

Na piękną skórę

Do napełnionej wodą wanny wlej 2 dl octu jabłkowego, taką kąpiel stosuj regularnie, a wkrótce zauważysz pozytywne zmiany. Twoja skóra będzie bardziej miękka i jędrna. Ocet jabłkowy wspomaga złuszczanie martwych komórek, skórę posmaruj po kąpieli balsamem do ciała!

Uzupełni niezbędne witaminy

Ocet jabłkowy wpływa nie tylko na zmniejszenie masy ciała, ale dostarcza niezbędnych witamin i minerałów. Ponadto  jest idealnym rozwiązaniem w przypadku niedoboru witamin jak np. witaminy A i C, beta - karotenu, fosforu, wapń, potas, magnez, sód, krzem i żelazo.

 

http://www.webmd.com/diet/apple-cider-vinegar-and-your-health

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.