head

Żurawina: stosowana przez Indian jako lek.

Lecznicze działanie żurawiny: lekarstwo na wszystko
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Antyoksydanty

Żurawina to jedna z najzdrowszych i najbardziej wszechstronnych roślin, wiedzieli o tym już północnoamerykańscy Indianie, którzy używali  jej owoców jako leku na  mnóstwo dolegliwości. Leczyli nimi różne choroby zapalne, natomiast soku z tej rośliny używali  do przemywania ran od strzał z łuków. Żurawina skutecznie łagodzi stany zapalne, dezynfekuje i oczyszcza organizm, ale to tylko niektóre powody, dla których warto jeść żurawinę!

Chroni serce

Żurawina jest doskonałym przeciwutleniaczemzawiera ogromne ilości witaminy C, minerałów, pierwiastków śladowych i przyczyniają się do zapobiegania chorobom sercowo – naczyniowym. Obniżają poziom złego cholesterolu, jednocześnie chroniąc naczynia i pomagając ustabilizować rytm serca.

Zapobiega  infekcji pochwy, leczy stany zapalne dróg moczowych

Te malutkie czerwone owoce jagodowe mogą pomóc  wyleczyć  różne  infekcje pochwy lub zapalenie dróg moczowych.  Warto włączyć  żurawinę do jadłospisu, ponieważ skutecznie zwalcza zapalenie pęcherza,  zapobiega osadzaniu się bakterii na ściankach dróg moczowych i pomagają w leczeniu  przeziębień!

Oczyszcza organizm

Żurawina o lekko cierpkim  smaku  oprócz dużej zawartości pierwiastków śladowych doskonale oczyszcza organizm: wspierają działania enzymów trawiennych i wątroby, poprawia przemianę materii i reguluje wypróżnienia. Ponadto pomaga rozbijać nagromadzony w organizmie tłuszcz i przyczynia się do szybszego wydalania toksyn, dzięki czemu  poprawia efektywność kuracji oczyszczającej.

Usuwa kamień nazębny

Żurawina ma pozytywny wpływ na stan naszych zębów: działa  przeciwbakteryjne, związki zawarte w owocach uniemożliwiają przywieranie bakterii do powierzchni szkliwa, dzięki czemu bakterie nie będą w stanie się namnażać, wyciąg z jej owoców zwalcza próchnicę, ale stosuje się również jako środek ograniczający tworzenie się płytki nazębnej. 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.